Dálnici D10 uzavřela hromadná nehoda téměř třiceti aut, na místě je deset zraněných

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 1. 2. 2020 21:43
Při hromadné nehodě na dálnici D10 u Březiny na Mladoboleslavsku se v sobotu večer lehce zranilo osm lidí. Havarovalo více než 20 aut, podle informací hasičů jich bylo 27, podle policie 21. Dálnice byla v obou směrech uzavřena, tvořily se kolony. Provoz ve směru na Prahu se podařilo obnovit před 21:30.
Hromadná nehoda na D10.
Hromadná nehoda na D10. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Provoz ve směru na Turnov bude uzavřen ještě několik hodin," řekla před 22:00 mluvčí středočeských hasičů Tereza Richterová. Podle ní už se v úseku kolony netvoří, policisté odklánějí dopravu na exitu Březina na 63. kilometru. Za asistence policistů mohli vyjet i řidiči z kolony, která se vytvořila přímo za nehodou.

"Účastníků nehody je zhruba přes 30," uvedla policejní mluvčí Michaela Fliegerová. Podle ní pod mostem u dálnice hořely pneumatiky. Hustý kouř mohl způsobit, že řidiči náhle ztratili orientaci. Další příčinou nehody mohlo být i nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, v sobotu večer místy v regionu pršelo. Okolnosti hromadné havárie vyšetřují policisté.

Záchranáři na místě měli tři posádky z Libereckého kraje a jednu ze středních Čech. Podle mluvčího záchranné služby v Libereckém kraji Michaela Georgieva tři zraněné odvezli na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice, dva k ošetření do nemocnice v Jablonci, jednoho do Turnova a dva do Mladé Boleslavi. Na místě zasahoval i evakuační autobus, který posloužil lidem z havarovaných vozů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy