Dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Brno zavřela nehoda

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 5. 2014 15:26
Policie dopravu odklání přes dálniční parkoviště.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Benešov - Dálnice D1 byla na 52. kilometru ve směru na Brno přibližně od 4:30 neprůjezdná po nehodě dvou kamionů a dodávky. Policisté na místě dopravu odklánějí přes dálniční parkoviště, kolony už se na místě netvoří.

Na místě se stále vyprošťují bouraná vozidla, provoz tam dnes byl více než deset hodin omezen a tvořily se desetikilometrové kolony.

První nehoda se stala kolem 4:00, střetly se dva kamiony a dodávka. Další nehoda se stala podle Zatloukalové ve stejném místě v 5:15, střetly se tam další dva kamiony.

Při nehodách se zranili dva řidiči.

"Posádky ošetřily jednoho řidiče s lehčím poraněním, který byl následně transportován do benešovské nemocnice. Řidič druhého kamionu byl po ošetření převezen při vědomí do traumacentra Fakultní nemocnice v Motole s otřesem mozku," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy