Dálnice D6 je opět průjezdná, po nočním bourání mostu auta jezdí ve dvou pruzích

ČTK ČTK
29. 4. 2018 10:15
Dálnice D6 mezi Tuchlovicemi na Kladensku a Novým Strašecím na Rakovnicku byla v neděli ráno otevřena po noční uzavírce, kterou si vyžádalo bourání mostu. Informovalo o tom ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Uzavírka v dopravě nezpůsobila komplikace a byla bez problémů, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Uzavírka začala v sobotu v 19:00 a skončila dnes v 9:30. "Žádné problémy nebyly hlášeny," uvedl Truxa. Stavbaři při uzavírce bourali most přes dálnici, který spojuje obce Stochov a Čelechovice. V místě bude kvůli dokončovacím pracím doprava svedena v obou směrech do jednoho jízdního pruhu. Omezení by mohlo skončit v pondělí dopoledne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal/Economia
 

Právě se děje

před 49 minutami

Slalomové tituly na MS snowboardistů mají Nadyršinová a Karl

Ruská snowboardistka Sofia Nadyršinová získala na mistrovství světa v Rogle po pondělním stříbru v paralelním obřím slalomu titul ve slalomu. Mužům ve Slovinsku kraloval pětatřicetiletý Rakušan Benjamin Karl, jenž získal už pátý titul v kariéře.

Teprve sedmnáctiletá Nadyršinová, která vyhrála už kvalifikaci, dnes v semifinále oplatila pondělní finálovou porážku šampionce v obřím slalomu Selině Jörgové a v závěrečné jízdě o zlato pak porazila i další Němku Ramonu Hofmeisterovou. Jörgová nakonec v paralelním slalomu brala bronz.

Karl vyhrál finálový duel s krajanem Andreasem Prommeggerem o devět setin sekundy. V jízdě o světový titul se spolu utkali už potřetí, oba předchozí souboje ve slalomu i v obřím slalomu v roce 2017 v Sierra Nevadě vyhrál Prommegger. Bronz dnes získal stejně jako v pondělí Rus Andrej Sobolev.

Čeští snowboardisté se ani ve druhém závodu na šampionátu, který kvůli zranění v pondělí musela opustit Ester Ledecká, ve vyřazovacích jízdách nepředstavili. Mladé závodnice Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily v kvalifikaci na 38. respektive 40. místě. Adam Počinek a Viktor Brůžek se seřadili na 48. a 49. příčce.

Další zprávy