Dálnice D6 je opět průjezdná, po nočním bourání mostu auta jezdí ve dvou pruzích

ČTK ČTK
29. 4. 2018 10:15
Dálnice D6 mezi Tuchlovicemi na Kladensku a Novým Strašecím na Rakovnicku byla v neděli ráno otevřena po noční uzavírce, kterou si vyžádalo bourání mostu. Informovalo o tom ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Uzavírka v dopravě nezpůsobila komplikace a byla bez problémů, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Uzavírka začala v sobotu v 19:00 a skončila dnes v 9:30. "Žádné problémy nebyly hlášeny," uvedl Truxa. Stavbaři při uzavírce bourali most přes dálnici, který spojuje obce Stochov a Čelechovice. V místě bude kvůli dokončovacím pracím doprava svedena v obou směrech do jednoho jízdního pruhu. Omezení by mohlo skončit v pondělí dopoledne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal/Economia
 

Právě se děje

před 32 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy