Dálnice D6 je opět průjezdná, po nočním bourání mostu auta jezdí ve dvou pruzích

ČTK ČTK
29. 4. 2018 10:15
Dálnice D6 mezi Tuchlovicemi na Kladensku a Novým Strašecím na Rakovnicku byla v neděli ráno otevřena po noční uzavírce, kterou si vyžádalo bourání mostu. Informovalo o tom ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Uzavírka v dopravě nezpůsobila komplikace a byla bez problémů, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Uzavírka začala v sobotu v 19:00 a skončila dnes v 9:30. "Žádné problémy nebyly hlášeny," uvedl Truxa. Stavbaři při uzavírce bourali most přes dálnici, který spojuje obce Stochov a Čelechovice. V místě bude kvůli dokončovacím pracím doprava svedena v obou směrech do jednoho jízdního pruhu. Omezení by mohlo skončit v pondělí dopoledne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal/Economia
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy