Chtěl zemřít při výbuchu, hrozí mu osm let ve vězení

ČTK ČTK
25. 6. 2014 21:42
Muž z Cerhenic chtěl spáchat sebevraždu. Exploze dům zcela zničila a poškodila i několik okolních domů. Škodu policie odhaduje na dva miliony korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Cerhenice - Muž, který v květnu údajně způsobil výbuch domu v Cerhenicích na Kolínsku, skončil ve vazbě.

Podezřelý chtěl podle policie spáchat sebevraždu, zranil sebe a dalšího muže. Exploze dům zcela zničila a poškodila i několik okolních domů. Škoda byla odhadnuta na dva miliony korun. Expertizy podle televize Nova vyloučily, že v domě vybuchl plyn, příčinou exploze bylo vznícení benzinových výparů.

Sedmapadesátiletý muž byl obviněn z obecného ohrožení a nebezpečného vyhrožování. Po výbuchu domu totiž podle Novy ještě vyhrožoval své bývalé družce.

"Prostřednictvím mobilního telefonu vyhrožoval osobě, ke které má citový vztah," řekla mluvčí kolínské policie Petra Potočná. "Soudce Okresního soudu Kolín uvalil na obviněného vazbu," doplnila. Muži hrozí až osm let vězení.

Rodinný dům vybuchl 20. května v noci. Majitele domu s popáleninami dýchacích cest a dolní částí těla odvezli záchranáři do nemocnice, další muž byl zraněn lehce.

Už dříve policie uvedla, že majitel domu chtěl spáchat sebevraždu, protože ho opustila partnerka a nemluvila s ním rodina, ale neočekával tak silný výbuch. V zahradním domku muž zanechal své psy a dopis na rozloučenou.

 

Právě se děje

Další zprávy