Chlapeček se opařil čajem, letěl pro něj vrtulník

Domácí ČTK Domácí, ČTK
4. 5. 2011 16:59
Dítě utrpělo opařeniny druhého stupně na dvaceti procentech těla
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mělník - Rok a půl starý chlapec se ráno v Mělníku opařil horkým čajem.

Utrpěl opařeniny druhého stupně, vrtulník letecké záchranné služby ho transportoval do popáleninového centra vinohradské nemocnice, informovala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Ta původně uvedla, že šlo o děvčátko, ale později informaci opravila.

Neštěstí se odehrálo v 7:30, na tísňovou linku 112 volala matka chlapce. Batole bylo opařené na hrudníku a bříšku.

Během pěti minut k němu dorazili mělničtí zdravotničtí záchranáři. "Chlapečka zaléčili, zajistili a předali letecké záchranné službě," uvedla Janečková.

Podle mluvčí pražské vinohradské nemocnice Jany Jelínkové je stav chlapce již stabilizovaný. "Opařený je na 20 procentech těla, jde o popáleniny 2. stupně," dodala.

Opařeniny druhého a třetího stupně jsou u tak malého dítěte považovány za velmi závažný stav. Podobný případ řešili středočeští záchranáři v neděli v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku, kde se kávou opařil roční chlapec.

Popáleniny a opařeniny jsou podle záchranářů jedním z nejčastějších dětských úrazů. Jde zejména o neopatrnost rodičů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy