Chlapeček se opařil čajem, letěl pro něj vrtulník

Domácí ČTK Domácí, ČTK
4. 5. 2011 16:59
Dítě utrpělo opařeniny druhého stupně na dvaceti procentech těla
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Mělník - Rok a půl starý chlapec se ráno v Mělníku opařil horkým čajem.

Utrpěl opařeniny druhého stupně, vrtulník letecké záchranné služby ho transportoval do popáleninového centra vinohradské nemocnice, informovala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Ta původně uvedla, že šlo o děvčátko, ale později informaci opravila.

Neštěstí se odehrálo v 7:30, na tísňovou linku 112 volala matka chlapce. Batole bylo opařené na hrudníku a bříšku.

Během pěti minut k němu dorazili mělničtí zdravotničtí záchranáři. "Chlapečka zaléčili, zajistili a předali letecké záchranné službě," uvedla Janečková.

Podle mluvčí pražské vinohradské nemocnice Jany Jelínkové je stav chlapce již stabilizovaný. "Opařený je na 20 procentech těla, jde o popáleniny 2. stupně," dodala.

Opařeniny druhého a třetího stupně jsou u tak malého dítěte považovány za velmi závažný stav. Podobný případ řešili středočeští záchranáři v neděli v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku, kde se kávou opařil roční chlapec.

Popáleniny a opařeniny jsou podle záchranářů jedním z nejčastějších dětských úrazů. Jde zejména o neopatrnost rodičů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy