Chlapec, který podlehl horečce, měl virus chřipky B

Michal Kalina
2. 3. 2011 15:25
Rodiče šli s dítětem na pohotovost do Krče, poslali je domů
Chlapce poslali z Thomayerovy nemocnice domů, tam druhý den zemřel.
Chlapce poslali z Thomayerovy nemocnice domů, tam druhý den zemřel. | Foto: ČTK

Praha - Desetiletý chlapec ze středočeských Jiren, který měl několik dní horečku a zemřel v neděli pouhý den po vyšetření v pražské Thomayerově nemocnici, měl chřipku.

Policie na základě předběžných výsledků pitvy potvrdila, že v chlapcově těle byl nalezen virus chřipky typu B.

S úmrtím jej ale zatím spojovat nechce.

"Nemůžeme zatím stanovit, co bylo bezprostřední příčinou úmrtí nezletilého chlapce, neboť nemáme k dispozici kompletní výsledky soudní pitvy. Lze jen potvrdit, že podle dostupných laboratorních výsledků byl v těle nalezen virus chřipky typu B," řek policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Nemocnice se zatím k příčině úmrtí vyjadřovat odmítá. "Je potřeba počkat na kompletní výsledky, včetně veškerých laboratorních vyšetření. Ty ukážou, jestli došlo ze strany lékařů k pochybení," reagovala na dotaz Aktuálně.cz mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová.

Rodiče přišli s chlapcem do nemocnice v pražské Krči v sobotu. Z pohotovosti je poslali na dětskou kliniku. Po vyšetření a předepsání léků ho lékaři propustili domů.

Horečky ale neustoupily a školák upadl do bezvědomí. Záchranáři přes půl hodiny bojovali o jeho život, ale už mu nedokázali pomoci.

Nemocnice zanedbání péče odmítá s tím, že lékaři provedli všechna vyšetření, včetně odběru krve.

 

Právě se děje

Další zprávy