Foto: Srdcem Českého krasu. Nová naučná stezka láká turisty na Berounsko

Foto: Srdcem Českého krasu. Nová naučná stezka láká turisty na Berounsko
Na rekonstrukci 100. stezky čtrnáctiletého programu Blíž přírodě spolupracoval Český svaz ochránců přírody (ČSOP) a společnost NET4GAS. Ta dotuje ČSOP od roku 2007.
Projekt je stál přibližně čtyři sta tisíc korun. Zaštítilo ho také Ministerstvo životního prostředí z Programu péče o krajinu, které finančně podpořilo tvorbu infopanelů.
Novou trasu pro turisty otevřel ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Dodal, že až při nemožnosti cestování kvůli koronaviru si někteří Češi začali více všímat české přírody.
Po cestě, která se renovovala od jara, předají panely návštěvníkům informace především o historii národní přírodní rezervace Karlštejn na Berounsku, ale i o ochraně životního prostředí.
Foto: Zuzana Zavadilová
Kateřina Hlaváčková, Zuzana Zavadilová
25. 7. 2020 20:06
Vzácní motýli, vyřezávané lavičky i na dvě desítky informačních tabulí najdou návštěvníci na obnovené stezce Srdcem Českého krasu. V Srbsku u Berouna ji v pátek slavnostně otevřeli zástupci Českého svazu ochránců přírody i ministr životního prostředí Richard Brabec.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy