Beroun kvůli skládce na cizím pozemku podá dovolání k Nejvyššímu soudu

ČTK ČTK
23. 11. 2016 17:57
Beroun podá dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli skládce Lištice. Rozhodli o tom městští radní, řekl starosta Ivan Kůs (ČSSD). Město má podle pravomocného rozsudku odvézt do dvou let 43 000 tun odpadu z pozemku statkáře Květoslava Šebely. Zastupitelé se v minulosti mylně domnívali, že pozemek patří městu, proto na něm odpad skončil. Radnice tvrdí, že soud nezohlednil všechny její argumenty. Současně se s ohledem na pravomocné rozhodnutí připravuje vyklizení pozemku na základě postupu, který městu doporučilo ministerstvo životního prostředí. Likvidace odpadu město zřejmě vyjde na desítky milionů korun. Kde na to vezme, je otevřená záležitost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 59 minutami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy