Beroun kvůli skládce na cizím pozemku podá dovolání k Nejvyššímu soudu

ČTK ČTK
23. 11. 2016 17:57
Beroun podá dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli skládce Lištice. Rozhodli o tom městští radní, řekl starosta Ivan Kůs (ČSSD). Město má podle pravomocného rozsudku odvézt do dvou let 43 000 tun odpadu z pozemku statkáře Květoslava Šebely. Zastupitelé se v minulosti mylně domnívali, že pozemek patří městu, proto na něm odpad skončil. Radnice tvrdí, že soud nezohlednil všechny její argumenty. Současně se s ohledem na pravomocné rozhodnutí připravuje vyklizení pozemku na základě postupu, který městu doporučilo ministerstvo životního prostředí. Likvidace odpadu město zřejmě vyjde na desítky milionů korun. Kde na to vezme, je otevřená záležitost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy