Batole na sebe vylilo vroucí čaj, utrpělo popáleniny

Domácí Domácí
2. 10. 2012 8:35
Do nemocnice v Praze ho museli dopravit vrtulníkem. Má popálený obličej a hrudník
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Praha - V pondělí vyjížděli zdravotníci do bytu v Praze-západ, kde na sebe batole vylilo vroucí čaj.

"Dítě utrpělo popáleniny druhého stupně na obličeji a části hrudníku," informovala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Když zdravotníci dorazili na místo, bylo dítě při vědomí a spontánně dýchalo. Vrtulník záchranné služby ho následně přepravil do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na popáleninové oddělení.

 

Právě se děje

před 36 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy