Batole na sebe vylilo vroucí čaj, utrpělo popáleniny

Domácí Domácí
2. 10. 2012 8:35
Do nemocnice v Praze ho museli dopravit vrtulníkem. Má popálený obličej a hrudník
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Praha - V pondělí vyjížděli zdravotníci do bytu v Praze-západ, kde na sebe batole vylilo vroucí čaj.

"Dítě utrpělo popáleniny druhého stupně na obličeji a části hrudníku," informovala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Když zdravotníci dorazili na místo, bylo dítě při vědomí a spontánně dýchalo. Vrtulník záchranné služby ho následně přepravil do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na popáleninové oddělení.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy