Obžalovaná z kauzy Rath dostala práci v příbramské nemocnici

Radek Nohl Mikuláš Klang Radek Nohl, Mikuláš Klang
2. 4. 2014 11:15
Podnikatelka, která podle policie měla manipulovat s výběrovými řízeními v případu středočeského exhejtmana, pracuje jako asistentka ředitele.
Lucia Novanská, obžalovaná v kauze exhejtmana Davida Ratha.
Lucia Novanská, obžalovaná v kauze exhejtmana Davida Ratha. | Foto: ČTK

Příbram - Slovenská podnikatelka Lucia Novanská - jedna z hlavních aktérek kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha - získala podle deníku Insider práci v příbramské nemocnici.

Ve zdravotnickém zařízení, kvůli jehož zakázce nyní mimo jiné stojí před soudem, pracuje na postu asistentky ředitele Stanislava Holobrady.

Zaměstnání v Oblastní nemocnici Příbram Lucia Novanská získala poté, co její předchůdkyně vážně onemocněla. Zastupovat ji nyní bude zřejmě několik měsíců, řekla Insideru mluvčí nemocnice Monika Boušková.

Lucia Novanská v současné době však také stojí před soudem kvůli jedné zakázce, která se přímo týká nemocnice v Příbrami. Šlo o nákup nového vybavení za zhruba 46 milionů korun.  

Státní zástupce Petr Jirát přímo do žaloby napsal, že vítězem soutěže se měla stát společnost PURO-KLIMA. A za její zvýhodnění si měli další obžalovaní Kateřina Pancová a Petr Kott říct o 10 procent z vysoutěžené ceny zakázky. Policie rovněž zadokumentovala, že po podpisu smluv si Kott převzal úplatek ve výši 4 milionů korun.

Angažmá Lucie Novanské není prvním případem, kdy se lidé z blízkého Rathova okolí po čase objevili v některé ze středočeských krajských nemocnic.

Server IHNED.cz před rokem upozornil na to, že v Oblastní nemocnici v Kolíně získala potichu a bez výběrového řízení manažerské místo Johana Novotná, tehdy třiatřicetiletá inženýrka ekonomie, která v Rathově éře na Středočeském kraji šéfovala sekci veřejných zakázek.

Celý článek si můžete přečíst v středečním vydání deníku Insider.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy