Obžalovaná z kauzy Rath dostala práci v příbramské nemocnici

Radek Nohl Mikuláš Klang Radek Nohl, Mikuláš Klang
2. 4. 2014 11:15
Podnikatelka, která podle policie měla manipulovat s výběrovými řízeními v případu středočeského exhejtmana, pracuje jako asistentka ředitele.
Lucia Novanská, obžalovaná v kauze exhejtmana Davida Ratha.
Lucia Novanská, obžalovaná v kauze exhejtmana Davida Ratha. | Foto: ČTK

Příbram - Slovenská podnikatelka Lucia Novanská - jedna z hlavních aktérek kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha - získala podle deníku Insider práci v příbramské nemocnici.

Ve zdravotnickém zařízení, kvůli jehož zakázce nyní mimo jiné stojí před soudem, pracuje na postu asistentky ředitele Stanislava Holobrady.

Zaměstnání v Oblastní nemocnici Příbram Lucia Novanská získala poté, co její předchůdkyně vážně onemocněla. Zastupovat ji nyní bude zřejmě několik měsíců, řekla Insideru mluvčí nemocnice Monika Boušková.

Lucia Novanská v současné době však také stojí před soudem kvůli jedné zakázce, která se přímo týká nemocnice v Příbrami. Šlo o nákup nového vybavení za zhruba 46 milionů korun.  

Státní zástupce Petr Jirát přímo do žaloby napsal, že vítězem soutěže se měla stát společnost PURO-KLIMA. A za její zvýhodnění si měli další obžalovaní Kateřina Pancová a Petr Kott říct o 10 procent z vysoutěžené ceny zakázky. Policie rovněž zadokumentovala, že po podpisu smluv si Kott převzal úplatek ve výši 4 milionů korun.

Angažmá Lucie Novanské není prvním případem, kdy se lidé z blízkého Rathova okolí po čase objevili v některé ze středočeských krajských nemocnic.

Server IHNED.cz před rokem upozornil na to, že v Oblastní nemocnici v Kolíně získala potichu a bez výběrového řízení manažerské místo Johana Novotná, tehdy třiatřicetiletá inženýrka ekonomie, která v Rathově éře na Středočeském kraji šéfovala sekci veřejných zakázek.

Celý článek si můžete přečíst v středečním vydání deníku Insider.

 

Právě se děje

Další zprávy