Středeční večer na silnicích: dvě nehody a osm raněných

ČTK ČTK
13. 2. 2013 19:35
Na Kolínsku došlo ke srážce auta s vlakem, na Břeclavsku vjel řidič do stromu
Při nehodě zemřel ve voze starší manželský pár.
Při nehodě zemřel ve voze starší manželský pár. | Foto: Drážní inspekce

Brno, Kolín - Během středečního večera došlo na českých silnicích hned ke dvěma nehodám.

Řidič osobního auta v Mikulově na Břeclavsku zřejmě nezvládl řízení a narazil do stromu, zranilo se při tom pět lidí.

Podle hasičů, kteří účastníky nehody vyprošťovali z vozidla, se nehoda udála ve Valtické ulici nedaleko křižovatky s výpadovkou k rakouské hranici.

O zraněné se postarali lékaři zdravotnické záchranné služby.

Takto to vypadalo na silnicích během černého úterý a ve středu ráno:

Fungovaly semafory?

Na přejezdu ve Velkém Oseku na Kolínsku se při srážce vlaku s autem zranily tři osoby. Řidiče musel s vážným zraněním přepravit vrtulník do Prahy.

Auto srazil na železničním přejezdu spěšný vlak mířící z Trutnova do Kolína. "Přejezd je vybaven semafory. Jestli byly v provozu v době nehody, nyní zjišťujeme," uvádí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

"Na místě jsme ošetřili dva lehce zraněné. Řidič auta utrpěl středně těžká až těžká zranění, byl ve voze zaklíněn. Po vyproštění ho vrtulník přepravil do Prahy," doplňuje mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy