Soud snížil trest muži, který v rozrušení zabil svou ochrnutou ženu a nemocnou tchyni

ČTK ČTK
7. 5. 2019 13:03
Olomoucký vrchní soud v úterý snížil třiašedesátiletému Rostislavu Kotalovi trest vězení z 15 na deset let za usmrcení své ochrnuté manželky a nemohoucí tchyně. Odsoudil ho za zabití namísto vraždy, kde je sazba přísnější. Odvolací soud vzal v úvahu to, že muž, který se o ženu několik let pečlivě staral, čin spáchal v silném rozrušení. Muž už nezvládal péči o svou ochrnutou manželku a její stárnoucí nemocnou matku. Podle obžaloby se tragédie odehrála loni 16. dubna. Kotala nejprve udusil igelitovým sáčkem tchyni a krátce nato stejným způsobem manželku. U soudu vypověděl, že poté chtěl spáchat sebevraždu, to už ale neudělal. Kotalovi hrozilo 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Rostislav Kotala u soudu.
Rostislav Kotala u soudu. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy