Soud s Kramným bude pokračovat na konci října, čeká se na nový znalecký posudek

ČTK ČTK
24. 9. 2015 13:41
Proces s Petrem Kramným, který měl v Egyptě zavraždit svou ženu a dceru, bude pokračovat na konci října. Obhajoba si totiž nechává vypracovat další posudek, který má vyvrátit, že matka s dcerou zemřely po zásahu elektrickým proudem. Ve čtvrtek soudkyně vyslechla posledního svědka, údajného milence Kramného manželky. Ten řekl, že s ní měl sex jenom jednou. Uvedl také, že se mu svěřila, že není jediný, s kým byla manželovi nevěrná. O tom, že by Kramného chtěla opustit, ale nic nevěděl.
Petr Kramný.
Petr Kramný. | Foto: ČTK

Ostrava - Soud s Petrem Kramným, který podle obžaloby o dovolené v Egyptě zavraždil manželku a dceru, bude pokračovat koncem října.

Obhajoba totiž předloží další posudek, který má napadnout závěr obžaloby, která jako příčinu smrti uvádí zástavu srdce po zásahu elektrickým proudem.

Proto dnes soudkyně hlavní líčení odročila na 26. října. Ještě předtím vyslechl senát posledního svědka. Byl jím údajný milenec zavražděné ženy.

Slovák, který k soudu přišel až na třetí výzvu, potvrdil, že s ní měl pohlavní styk, ale jenom jednou.

Advokátka: nebyla to elektřina

Obhájkyně obžalovaného Kramného Jana Rejžková bude mít nový posudek z oboru soudního lékařství k dispozici 8. října. Nějaký čas bude potřeba na jeho doručení soudu a obžalobě.

Všichni se se závěry znalců musí seznámit. Proto soudkyně udělala tak dlouhou přestávku.

"Jeví se to tak, že příčina úmrtí nebyla elektřina. Toto je můj názor. Jsem ale právník," vysvětlila advokátka, proč nechala posudek zpracovat.

Podle ní jsou nyní dva znalci v Ústavu soudního lékařství v Ostravě. Tam jim bylo umožněno prostudovat vzorky tkáně, takzvané histologické preparáty, odebrané při pitvě.

Rozpory budou

Závěry těchto znalců Rejžková nechce předvídat. "Už dnes ale vím, že tam nějaké rozpory budou," řekla.

Očekává rozpory se závěry expertů, kteří v Česku prováděli pitvu a přišli s verzí, že žena s dcerou zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Vycházejí ze stop, které údajně elektřina v těle a na těle Moniky Kramné zanechala. Obhajoba se zase kloní ke zjištěním egyptských patologů, podle nichž obě Češky zemřely na následky dehydratace.

Nevyloučili možnost otravy, toxické látky ale v tělech nenašli.

Znalkyně: bylo to selhání srdce

Naopak znalkyně Margita Smatanová potvrdila, že v případě Kramného manželky šlo o akutní selhání srdce způsobené zásahem elektrickým proudem. Pro tuto variantu podle ní svědčily i změny na krku, zádech či noze oběti.

Advokátka Klára Long Slámová ke sledovanému procesu s Petrem Kramným; blogerka žijící v Rusku Eva Malá o své zkušenosti s ruským embargem na dovoz některých západních potravin
1:42
Advokátka Klára Long Slámová ke sledovanému procesu s Petrem Kramným; blogerka žijící v Rusku Eva Malá o své zkušenosti s ruským embargem na dovoz některých západních potravin | Video: Martin Veselovský

"Opravdu jsme postupovali komplexně a zvažovali jsme všechny možné varianty. Pokud budeme hodnotit komplex úrazových změn, komplex nálezů, které jsme měli, pak je příčina smrti téměř jednoznačná," řekla Smatanová.

S jejími závěry se ztotožnil znalec Marek Dokoupil, který zkoumal ostatky dítěte. Lékaři podle něj vyloučili všechny z možností, které by takovouto náhlou smrt mohly způsobit, působení jedu nebo dušení.

Jedinou možností, která všechny symptomy vysvětluje, je tak podle Dokoupila zásah elektrickým proudem.

"Při tom nálezu, který máme, se nám v současné době nejeví žádná další možná eventualita jako reálná," řekl Dokoupil na dotaz soudkyně, zda připouští i jinou příčinu smrti než zásah elektrickým proudem.

Se svědkem spala jen jednou

Soud ukončil výslech svědků. Do jednací síně se dostavil muž, který už dvakrát na výzvu nepřišel. O tomto svědkovi se mluvilo jako o možném milenci Moniky Kramné.

A právě možná nevěra a rozpadající se vztah byly podle obžaloby motivem vraždy. Předvolaný muž potvrdil, že měl s Monikou Kramnou poměr. Šlo ale podle něj o jednorázovou záležitost.

"Bral jsem to jako úlet. Monika byla atraktivní..., ale nepřipadalo mi to mezi námi přirozené," řekl.

Uvedl také, že se mu svěřila, že není jediný, s kým byla manželovi nevěrná. O tom, že by manžela chtěla opustit, ale nic nevěděl.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy