Technickou univerzitu v Liberci loni napadl hacker, ukradl 913 mailových adres a hesel

ČTK ČTK
26. 3. 2018 20:34
Server katedry sociálních studií a speciální pedagogiky Fakulty pedagogické Technické univerzity Liberec se stal terčem kyberútoku. informoval mluvčí univerzity Radek Pirkl. Neznámý hacker se zřejmě loni na podzim dostal k seznamu 913 e-mailových adres a hesel účastníků kurzů celoživotního vzdělávání organizovaných při univerzitě. Tyto údaje sdílel na hackerském fóru. Univerzita ujistila, že data řádně zapsaných studentů univerzity byla a jsou v bezpečí. "Kurzisté neměli e-mailový účet v centrálních univerzitních databázích, a není tam tedy žádné propojení na uživatelské a informační servery TUL," uvedl Pirkl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy