Rozloučení s hokejisty ve Zlíně a v Jindřichově Hradci

Rozloučení s hokejisty ve Zlíně a v Jindřichově Hradci
Vedení zlínského klubu vystavilo před stadionem Rachůnkovu fotku s černou páskou.
Vedle stovek svíček kdosi položil reprezentační dres Karla Rachůnka a českou vlajku.
Foto: Petr Sagner, www.hokej.zlin.cz
Michal Kalina
8. 9. 2011 12:58

Zlín/Jindřichův Hradec - Fanoušci truchlí v celé zemi za zemřelé hokejisty Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka.

Na stadionech ve Zlíně a Jindřichově Hradci, kde Marek a Rachůnek hokejově vyrostli, vznikla ve středu improvizovaná pietní místa doplněná o kondolenční knihy.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy