Řidička trolejbusu před nehodou v Českých Budějovicích pila alkohol

ČTK ČTK
2. 8. 2019 9:17
Řidička trolejbusu, při jejíž červnové nehodě se v Českých Budějovicích zranilo osm lidí, pila před jízdou alkohol. V krvi měla hodnotu do jednoho promile. Lze proto předpokládat, že ji policie obviní z trestného činu, řekla policejní mluvčí Lenka Krausová. Obvinění hrozí i řidiči osobního auta, který trolejbusu nedal přednost, policie ho podezřívá z obecného ohrožení.
Při nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích se zranilo osm lidí | Video: Aktuálně.cz

Šestašedesátiletý řidič osobního auta Suzuki nedal ráno 24. června přednost jednačtyřicetileté řidičce trolejbusu, která jela po hlavní silnici. Při střetu vyjel trolejbus ze silnice a narazil do sloupu trolejového vedení.

U řidičky trolejbusu policie na základě vyžádaného lékařského vyšetření zjistila, že před jízdou pila alkohol. Kriminalisté proto pracují na trestně právní kvalifikaci související s touto informací. "Vzhledem k tomu, že řidička zodpovídá za lidi, je to její zaměstnání… předpoklad, že bude obviněna, tam je," řekla Krausová.

Při nehodě se zranilo osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na ARO do českobudějovické nemocnice. Dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění. Havárie se stala v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj. Podle předběžných odhadů bude škoda na trolejbusu i sloupu v řádech statisíců až milionů korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 5 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy