Řidička trolejbusu před nehodou v Českých Budějovicích pila alkohol

ČTK ČTK
2. 8. 2019 9:17
Řidička trolejbusu, při jejíž červnové nehodě se v Českých Budějovicích zranilo osm lidí, pila před jízdou alkohol. V krvi měla hodnotu do jednoho promile. Lze proto předpokládat, že ji policie obviní z trestného činu, řekla policejní mluvčí Lenka Krausová. Obvinění hrozí i řidiči osobního auta, který trolejbusu nedal přednost, policie ho podezřívá z obecného ohrožení.
Při nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích se zranilo osm lidí | Video: Aktuálně.cz

Šestašedesátiletý řidič osobního auta Suzuki nedal ráno 24. června přednost jednačtyřicetileté řidičce trolejbusu, která jela po hlavní silnici. Při střetu vyjel trolejbus ze silnice a narazil do sloupu trolejového vedení.

U řidičky trolejbusu policie na základě vyžádaného lékařského vyšetření zjistila, že před jízdou pila alkohol. Kriminalisté proto pracují na trestně právní kvalifikaci související s touto informací. "Vzhledem k tomu, že řidička zodpovídá za lidi, je to její zaměstnání… předpoklad, že bude obviněna, tam je," řekla Krausová.

Při nehodě se zranilo osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na ARO do českobudějovické nemocnice. Dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění. Havárie se stala v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj. Podle předběžných odhadů bude škoda na trolejbusu i sloupu v řádech statisíců až milionů korun.

 

Právě se děje

Další zprávy