Řidička trolejbusu před nehodou v Českých Budějovicích pila alkohol

ČTK ČTK
2. 8. 2019 9:17
Řidička trolejbusu, při jejíž červnové nehodě se v Českých Budějovicích zranilo osm lidí, pila před jízdou alkohol. V krvi měla hodnotu do jednoho promile. Lze proto předpokládat, že ji policie obviní z trestného činu, řekla policejní mluvčí Lenka Krausová. Obvinění hrozí i řidiči osobního auta, který trolejbusu nedal přednost, policie ho podezřívá z obecného ohrožení.
Při nehodě trolejbusu v Českých Budějovicích se zranilo osm lidí | Video: Aktuálně.cz

Šestašedesátiletý řidič osobního auta Suzuki nedal ráno 24. června přednost jednačtyřicetileté řidičce trolejbusu, která jela po hlavní silnici. Při střetu vyjel trolejbus ze silnice a narazil do sloupu trolejového vedení.

U řidičky trolejbusu policie na základě vyžádaného lékařského vyšetření zjistila, že před jízdou pila alkohol. Kriminalisté proto pracují na trestně právní kvalifikaci související s touto informací. "Vzhledem k tomu, že řidička zodpovídá za lidi, je to její zaměstnání… předpoklad, že bude obviněna, tam je," řekla Krausová.

Při nehodě se zranilo osm lidí. Řidičku trolejbusu museli vyprostit hasiči, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli na ARO do českobudějovické nemocnice. Dalších sedm lidí utrpělo lehká až středně těžká zranění. Havárie se stala v křižovatce ulice Antonína Barcala a Větrná na sídlišti Máj. Podle předběžných odhadů bude škoda na trolejbusu i sloupu v řádech statisíců až milionů korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy