Řidič auta při tragédii v Zábřehu zřejmě nedal autobusu přednost. Ve Felicii zahynuli čtyři lidé

ČTK ČTK
18. 9. 2016 11:00
Osmadvacetiletý řidič osobního vozu Škoda Felicia zřejmě při sobotní tragické nehodě se čtyřmi mrtvými v Zábřehu nedal přednost autobusu, který jel po hlavní silnici, oznámila v neděli policejní mluvčí Marie Šafářová.
Tragická srážka osobního automobilu a zájezdového autobusu v Zábřehu.
Tragická srážka osobního automobilu a zájezdového autobusu v Zábřehu. | Foto: ČTK

Zábřeh (Šumpersko) -  Při nehodě v Zábřehu zemřeli čtyři cizinci, kromě řidiče ještě čtyřiadvacetiletá žena a muži ve věku 20 a 47 let.

Poslední pasažér cestující v osobním autě, dvaapadesátiletý muž, byl s vážnými zraněními přepraven do olomoucké fakultní nemocnice. V zájezdovém autobusu, kterým jelo přes 40 cestujících, nebyl podle Šafářové vážně zraněn nikdo.

Řidič autobusu před jízdou podle dechové zkoušky nepil alkohol a podle testu nepožil ani žádné drogy.

Nehoda se stala na silnici první třídy v Olomoucké ulici kolem 19:00. "Osobní vůz podle všeho vyjížděl z vedlejší komunikace vedoucí z centra města na hlavní komunikaci. Řidič patrně přehlédl a následně tak nedal přednost v jízdě zprava ve směru od Mohelnice přijíždějícímu autobusu. Ten pak čelně narazil do pravého boku osobního auta," popsala nehodu Šafářová.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 60 000 korun. "Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Ve věci byla nařízena soudní pitva," dodala mluvčí. Po dobu vyšetřování nehody a odklízení následků byla silnice zcela uzavřená, a to až do půlnoci. Policejní hlídky provoz odkláněly po objízdných trasách.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy