Radní z Vrchlabí rozhoduje o zakázce, kterou dostala jeho firma. Rovná soutěž, tvrdí

ČTK ČTK
2. 8. 2020 19:43
 Vrchlabí začalo stavět městský akvapark, jehož celkové náklady se mohou podle odhadů vyšplhat až na 190 milionů Kč. První zakázku na infrastrukturu získala firma, jejímž spoluvlastníkem je vrchlabský radní Bedřich Hanousek (ZVON), uvedla dnes Česká televize s tím, že jako předseda komise pro výstavbu projekt připravoval. Opozice to kritizuje, podle Hanouska šlo o rovnou soutěž.
Vrchlabský radní Bedřich Hanousek
Vrchlabský radní Bedřich Hanousek | Foto: Zvon Vrchlabí

"Jsem stoprocentně přesvědčen, že to bylo rovné soutěžení a že jsme městu pomohli ve snížení ceny," řekl v ČT Hanousek, jehož firma Stas podle ČT zvítězila ve výběrovém řízení na přípravu infrastruktury a komunikací nejnižší cenou 15,7 milionu korun a porazila pět konkurentů. Připustil, že jeho majetková účast ve vítězné společnosti svádí k podezření.

"Byl jsem velice šokován z toho, že tato situace nastala, že ten příběh prošel, protože se jedná o jasný střet zájmů. On jako zastupitel, potažmo radní, může na tom celém profitovat," řekl v ČT člen komise pro výstavbu Jiří Jebavý z KDU-ČSL.

"Celé to není příliš šťastné, protože to může vyvolávat některé spekulace, že chystá tu zakázku pro sebe, ale pan Hanousek se nepodílel na tvorbě zadávací dokumentace," řekl v ČT starosta Vrchlabí Jan Sobotka zvolený také za hnutí ZVON.

Televize uvedla, že opoziční zastupitelé vyzvali Hanouska, aby odešel aspoň z komise pro výstavbu a on řekl, že to zváží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy