Provoz na pražském okruhu komplikují nehody, ve směru k D5 je neprůjezdný

ČTK ČTK
10. 7. 2018 19:14
Provoz na pražském okruhu v úterý od odpoledne komplikuje několik dopravních nehod. Zatím poslední se stala kolem 17:45 na 0,5. kilometru ve směru k D5, místo je zcela neprůjezdné, střetla se tam tři nákladní vozidla. Jedno převáželo nové osobní vozy, které po kolizi z valníku spadly. Tato nehoda se obešla bez zranění, předchozí dvě, které se na pražském okruhu staly odpoledne, si vyžádaly pět lehce zraněných, z toho tří dětí, řekli mluvčí policie a záchranné služby Tomáš Hulan a Jana Poštová. Na půltém kilometru nyní zasahují hasiči, podle Hulana z vozů unikly pohonné hmoty na plochu šest krát 50 metrů. "Úsek je k D5 zcela neprůjezdný," uvedl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 48 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy