Přišla zima. Na silnicích bourají auta, autobusy stojí

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 1. 2014 10:00
Problémy s námrazou a sněhem jsou ve všech krajích České republiky.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: OŘ Policie Pelhřimov

Praha - Zima konečně dorazila naplno do Česka. S jejími projevy se od rána potýkají řidiči na silnicích. Na mnoha místech komplikují dopravu nehody automobilů, problémům čelí i hromadná doprava, a to včetně hlavního města.

Především v Ústeckém, Pardubickém a Moravskoslezském kraji varují silničáři před náledím. Auta se klouzají také na Liberecku. Na hlavním tahu z Liberce na Prahu narazilo auto do svodidel, což komplikuje provoz a na místě se tvoří kolona.

Hromadná dopravní nehoda způsobila chaos v dopravě v širším centru Ústí nad Labem. V Klíšské ulici havarovalo sedm osobních aut, nehoda se obešla bez vážnějších zranění.

Problémy s dopravou jsou také v Praze. Autobusy dopravního podniku mají od rána problémy především v kopcích. Nemožnost vyjet prudké stoupání zablokovala dopravu například u motolské nemocnice, potíže mají autobusy také v Liboci či na Hanspaulce.

Pražský dopravní podnik uvedl, že zastaveny jsou linky 119, 123, 131, 174, 179, 180, 191 a 347, omezení se týká oblasti Strahova, Vypichu, Petřin, Evropské a Šmukýřky. Příčinou pozastavení provozu je náledí.

Komplikace v dopravě po metropoli lze však očekávat také na Smíchově. Server iDnes.cz uvedl, že po nehodě dvou aut se zastavila doprava v Plzeňské ulici, u hotelu Golf. U železničního mostu v Jinonicích je zase neprůjezdný levý jízdní pruh Radlické.

V Plzeňském a Olomouckém kraji komplikuje od rána orientaci na silnicích mlha.

Ve všech českých a moravských krajích se dnes musejí řidiči připravit na sníh, místy i na námrazu. Silnice jsou přesto podle silničářů vesměs s opatrností sjízdné, sněhu většinou napadlo jen několik centimetrů. 

Místy stále sněží a někde se ke sněhu přidává i déšť. Silničáři upozorňují, že srážky mohou namrzat, takže by měli řidiči být velmi opatrní. Třeba v Královéhradeckém kraji nebo Vysočině se budou i přes den pohybovat teploty jen kolem bodu mrazu.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy