Při vystupování z auta srazil ženu motocykl. Zemřela

ČTK ČTK
19. 7. 2015 12:00
Ke srážce došlo u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. Žena žádala řidiče, aby jí zastavil u krajnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Bystřice pod Hostýnem (Kroměřížsko) - Po srážce s motocyklem ráno u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku zahynula žena, která vystoupila z osobního automobilu přímo pod kola projíždějící motorky.

Zraněna byla také dvoučlenná posádka motocyklu, kterou záchranná služba převezla do nemocnice.

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová ČTK řekla, že dopravní nehoda se stala ráno nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Na silnici, která vede na Holešov.

V osobním automobilu, který jel ve směru z Bílavska na Bystřici pod Hostýnem, cestovalo pět lidí. Žena požádala řidiče, aby jí zastavil u krajnice. "Otevřela pak dveře a vstoupila do vozovky ve chvíli, kdy jel stejným směrem motocykl. Při srážce utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedla Kyšnerová.

Zraněn byl i sedmadvacetiletý řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. "Oba byli převezeni do nemocnice. Přesný rozsah jejich zranění zatím není znám," podotkla Kyšnerová. Okolnosti nehody na místě vyšetřují policisté.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Policisté našli tělo jednoho z pohřešovaných mladíků, utopil se v Sázavě

Potápěči našli v neděli dopoledne v řece Sázavě na Kutnohorsku tělo jednoho z mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Byla nařízena soudní pitva. Druhého chlapce policie stále hledá, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Dnes v dopoledních hodinách potápěči z poříčního oddělení Labe nalezli tělo utonulého šestnáctiletého mladíka v řece za jezem u Soběšína. O jeho nálezu jsme již vyrozuměli rodiče. Po druhém chlapci potápěči stále pátrají," uvedla mluvčí.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se kromě potápěčů zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Stovky lidí vyrazily za koupáním k Brněnské přehradě, na místě hrozí dopravní kolaps

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

"Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpolede a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy