Při vystupování z auta srazil ženu motocykl. Zemřela

ČTK ČTK
19. 7. 2015 12:00
Ke srážce došlo u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. Žena žádala řidiče, aby jí zastavil u krajnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Bystřice pod Hostýnem (Kroměřížsko) - Po srážce s motocyklem ráno u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku zahynula žena, která vystoupila z osobního automobilu přímo pod kola projíždějící motorky.

Zraněna byla také dvoučlenná posádka motocyklu, kterou záchranná služba převezla do nemocnice.

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová ČTK řekla, že dopravní nehoda se stala ráno nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Na silnici, která vede na Holešov.

V osobním automobilu, který jel ve směru z Bílavska na Bystřici pod Hostýnem, cestovalo pět lidí. Žena požádala řidiče, aby jí zastavil u krajnice. "Otevřela pak dveře a vstoupila do vozovky ve chvíli, kdy jel stejným směrem motocykl. Při srážce utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedla Kyšnerová.

Zraněn byl i sedmadvacetiletý řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. "Oba byli převezeni do nemocnice. Přesný rozsah jejich zranění zatím není znám," podotkla Kyšnerová. Okolnosti nehody na místě vyšetřují policisté.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy