Při vystupování z auta srazil ženu motocykl. Zemřela

ČTK ČTK
19. 7. 2015 12:00
Ke srážce došlo u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. Žena žádala řidiče, aby jí zastavil u krajnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Plzeňského kraje

Bystřice pod Hostýnem (Kroměřížsko) - Po srážce s motocyklem ráno u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku zahynula žena, která vystoupila z osobního automobilu přímo pod kola projíždějící motorky.

Zraněna byla také dvoučlenná posádka motocyklu, kterou záchranná služba převezla do nemocnice.

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová ČTK řekla, že dopravní nehoda se stala ráno nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Na silnici, která vede na Holešov.

V osobním automobilu, který jel ve směru z Bílavska na Bystřici pod Hostýnem, cestovalo pět lidí. Žena požádala řidiče, aby jí zastavil u krajnice. "Otevřela pak dveře a vstoupila do vozovky ve chvíli, kdy jel stejným směrem motocykl. Při srážce utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedla Kyšnerová.

Zraněn byl i sedmadvacetiletý řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. "Oba byli převezeni do nemocnice. Přesný rozsah jejich zranění zatím není znám," podotkla Kyšnerová. Okolnosti nehody na místě vyšetřují policisté.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy