Návrat autem z diskotéky v Kroměříži nepřežil dvacetiletý spolujezdec. Řidič byl opilý

ČTK ČTK
23. 7. 2016 9:54
Dvacetiletý mladík nepřežil v noci na dnešek nehodu osobního automobilu na silnici mezi Kojetínem a Uhřičicemi na Přerovsku, další čtyři lidé byli zraněni a převezeni do nemocnic v Přerově a v Kroměříži. V dechu řidiče policie zjistila 1,39 promile alkoholu. "Dle prvotních informací se všichni vraceli z diskotéky z Kroměříže," uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Nehoda se stala krátce po půl čtvrté ráno. "Devatenáctiletý řidič vyjel mimo silnici, kde se vozidlo přetočilo přes střechu a zůstalo v poli," dodal. Nehodu nepřežil mladík, který seděl na pravém zadním sedadle. První u nehody zastavil řidič, který zahájil resuscitaci později zemřelého mladíka.
ilustrační snímek
ilustrační snímek | Foto: HZS Královehradeckého kraje
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy