Při honu na Žďársku postřelil čtyřiaosmdesátiletý myslivec svého kolegu do nohy

ČTK ČTK
29. 11. 2015 11:53
Při sobotním honu na Žďársku postřelil čtyřiaosmdesátiletý myslivec svého kolegu do nohy. Neštěstí se stalo po ránu u obce Radňoves. Zraněného pětašedesátiletého muže převezli záchranáři do nemocnice v Brně. Byl ve stabilizovaném stavu, při vědomí, sdělila mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Policie zjišťuje, za jakých okolností vyšel výstřel. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla mluvčí. Zbraň, kterou bylo způsobeno poranění, policie zajistila. Honu se podle zjištění policie účastnilo 11 myslivců, z dechové zkoušky vyplynulo, že nikdo z nich nebyl opilý.
Myslivci. Ilustrační foto.
Myslivci. Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Kandidát ODS na senátora v Ústí nad Orlicí Kopecký odstoupil, pil před jízdou

Kandidát ODS na senátora v obvodu Ústí nad Orlicí Josef Kopecký se vzdal kandidatury. Řídil auto pod vlivem alkoholu, uvedl na facebooku. Dodal že kdyby se nevzdal kandidatury, mohl by ohrozit ODS.

"Po několika měsících kampaně jsem se rozhodl vzdát se kandidatury z osobních důvodů. Tím důvodem je prostý fakt, že na konci minulého týdne jsem udělal naprostou hloupost a sedl si za volant po požití několika piv. Bylo to na kratinkou vzdálenost, v noci na prázdné ulici, neboural jsem, nikoho jsem neohrozil. I tak je to ale neomluvitelné," uvedl na svém facebookovém profilu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Německo podle kancléře Scholze zvažuje, jestli zatím nezachová jaderné elektrárny

Německo zvažuje, zda má smysl ponechat své tři poslední jaderné elektrárny ještě v provozu. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci prohlásil kancléř Olaf Scholz. Německo původně plánovalo odstavit reaktory na konci letošního roku, čímž by země definitivně zastavila výrobu energie z jádra. Kvůli energetické krizi vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu ale řada politiků včetně těch vládních požaduje pozdější odchod od nukleární energetiky.

Scholz na úvod konference řekl, že největší výzvou nejen pro Německo zůstává ruský vpád na Ukrajinu a jeho dopady. "Hlavním cílem vlády je nezávislost Německa na fosilních zdrojích energie," řekl s tím, že důvody jsou ekologické i bezpečnostní. Kvůli válce jsou nyní nejisté dodávky ruského plynu do Evropy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy