Pražské lesy se letos rozrostou o téměř 23 hektarů, s výsadbou pomohou děti

ČTK ČTK
10. 4. 2016 17:23
Největší plochy pro výsadbu jsou vyčleněny v Kbelích, Dubči a v Kunratickém lese, pokračovat bude výsadba v Běchovicích. Na mimořádný příděl sazenic čeká lesní úsek Šárka, jehož skalnatý terén nejvíce postihlo loňské extrémní sucho.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lesy ČR

Praha - V pražských lesích letos přibude přes 180 000 mladých stromů. Nové porosty od jara začnou růst na bezmála 23 hektarech mýtin a pasek kolem metropole. Lesníkům pomohou s výsadbou děti ze základních škol. Informovala o tom mluvčí Lesů hlavního města Prahy Petra Fišerová.

Největší plochy pro výsadbu jsou vyčleněny v Kbelích, Dubči a v Kunratickém lese. Pokračovat bude výsadba v Běchovicích, kde lesníci plánují v průběhu několika let vytvořit nové rekreační lesy.

"Na mimořádný příděl sazenic však čeká především lesní úsek Šárka, jehož skalnatý terén nejvíce postihlo loňské extrémní sucho, a proto jsme jej při podzimní vlně výsadeb museli vynechat," podotkla mluvčí.

Druhovou skladbu mladých stromů lesníci vybírají tak, aby se co možná nejvíce blížila přirozenému složení původních lesních porostů. "Letos na jaře vysadíme asi 147 000 listnáčů, zbylých 36 000 sazenic jehličnatých tak zůstane ve zjevné menšině," řekla Fišerová. Nejvíc je sazenic dubu zimního, letos až 40 procent výsadby. Dále se sází další druhy dubů, buky, lípy a jehličnaté stromy, třeba borovice a jedle.

Lesníci v Praze za posledních deset let vysadili více než 1,2 milionu lesních sazenic. Loni se tak pražské lesy rozrostly o zhruba 18 hektarů.

Lesy hlavního města Prahy se starají o 2900 hektarů lesů. Pečují o významné pražské parky, jako jsou Stromovka, Petřín, Vítkov, Letná či obora Hvězda. Spravují přes 250 kilometrů drobných vodních toků a více než 130 vodních nádrží. Provozují záchrannou stanici pro volně žijící živočichy, včelnice a v rámci ekologické výchovy spolupracují se školami i veřejností.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Státní cenou vyznamenal předseda slovenské sněmovny Boris Kollár zpěvačku Hanu Hegerovou in memoriam. Rodačka z Bratislavy zemřela letos v březnu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy