Zvířecí výprava z pražské zoo vyrazila na Srí Lanku

ČTK ČTK
10. 10. 2012 14:08
Jako výměna za dvě nové slonice tam vyrazila dvojice hrochů, koní Převalského a varanů
Zoo Praha poslala zvířata na Srí Lanku za dvě slonice, které dorazily o víkendu.
Zoo Praha poslala zvířata na Srí Lanku za dvě slonice, které dorazily o víkendu. | Foto: Marian Polák, Zoo Praha

Praha - Srílanský vojenský speciál Hercules s dvojicí hrochů, koní Převalského a dvěma varany komodskými odlétl dopoledne z Prahy do Kolomba.

Zvířata poskytla pražská zoologická zahrada kolombské zoo výměnou za slonice Tamaru a Janitu, které stejným letadlem přilétly v noci ze soboty na neděli.

"Nakládání začalo v šest hodin ráno," řekla mluvčí zoo Tereza Palečková a dodala, že podle zpráv z letiště akci nic nezkomplikovalo.

Mladý sameček hrocha obojživelného Hubert už v úterý vyrazil na cestu z ostravské zoologické zahrady. Na cestu se Hubert předem připravoval.

Do venkovního výběhu byla minulý týden umístěna transportní bedna, aby se s ní Hubert seznámil a naučil se do ní nastupovat. Hroší slečna z Berlína čekala na cestu na slunnou Srí Lanku v pražské zoo delší dobu, ubytována byla v novém pavilonu slonů.

Varani, pro které zoo v Kolombu staví novou expozici, pocházejí z velké snůšky z Prahy. Koně Převalského pak patří k základnímu fondu pražské zoo, osm jich zahrada poslala od loňského roku do Mongolska.

Prohlédněte si, jak do Prahy dorazila Tamara a Janita:

Šest zvířat očekávaných v Kolombu podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka nevyváží dar dvou slonic, které zahrada dostala od srílanské vlády.

Díky dvěma mladým slonicím bude v Praze možné vybudovat přirozenou sociální skupinu slonů indických.

 

Právě se děje

Další zprávy