Zloději válečnému veteránovi ukradli ze skříně medaile

Domácí Domácí
29. 7. 2013 17:22
Seniorovi namluvili, že mu jdou spravit toaletu
Zloděje zachytily kamery.
Zloděje zachytily kamery. | Foto: Policie ČR

Praha - Přímo do zařízení pro válečné veterány se vydali krást dva muži. Jednomu z obyvatel zařízení ukradli sako vojenské uniformy s řadou medailí.

Senior přišel například o dva Řády bílého lva, Řád za chrabrost nebo Řád za zásluhy. Medaile byly zlaté, škoda dosahuje 100 tisíc. "Tímto skutkem nevznikla poškozenému pouze škoda hmotná, ale především újma morální, neboť byl na medaile, které byly nadneseně řečeno mapou jeho života, patřičně hrdý," popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Zloději se do veteránova pokoje dostali pod záminkou, že jdou spravit toaletu. Zatímco jeden muži ukazoval, co bude opravovat, druhý kradl.

Okradený senior a svědci uvedli, že jeden z pachatelů měl na sobě bílou tříčtvrteční bundu s kapucí, tmavé kalhoty, šedý svetr, na hlavě kšiltovku a na očích brýle. Druhému zloději bylo kolem šedesáti let. Byl oblečený do tmavě zelené. I on měl kšiltovku a brýle.

Muže zachytila kamera. Policie žádá každého, kdo by muže poznal, případně věděl, kde se zdržují, aby zavolal na linku 158.

 

Právě se děje

Další zprávy