Zloději ukradli luxusní boty a kožichy za miliony, policie žádá o pomoc

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 27. 12. 2015 14:32
Kožichy, kabelky a módní obuv za několik milionů korun si odnesli z pražského obchodu s luxusním zbožím, který je v centru města, neznámí zloději. Vloupali se do něj v sobotu okolo 04:00. Policisté již zadrželi dva srbsky hovořící muže, kteří se údajně na loupeži prokazatelně podíleli, ti s nimi ale nespolupracují.
Dva srbsky hovořící muže zadrželi policisté po loupeži luxusních kožichů, kabelek a obuvi z obchodu v centru Prahy.
Dva srbsky hovořící muže zadrželi policisté po loupeži luxusních kožichů, kabelek a obuvi z obchodu v centru Prahy. | Foto: Policie ČR

Praha - Zloději si v sobotu brzo ráno odnesli z ochodu v centru Prahy, který prodává luxusní zboží, kabelky, módní obuv a kožichy za několik milionů korun.

Ke krádeži došlo kolem 4:00. Jaký obchod byl v té době vyloupen, policie neuvedla. Potvrdila ale, že v sobotu po poledni zatkli policisté dva srbsky hovořící muže, kteří se údajně na loupeži prokazatelně podíleli. Ti s nimi ale nespolupracují a odmítají ke krádeži cokoliv říct.

Pražská policie tak žádá o pomoc. Na svém webu zveřejnila fotografie zadržených mužů a uvedla také, že u nich našla magnetickou kartu, která by mohla být určitým vodítkem, především pak její výrobní číslo.

"S největší pravděpodobností slouží jako klíč od hotelového či hostelového pokoje, nebo pokoje některého z menších penzionů," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podle něj je v případu ještě řada věcí nejasná, a proto policisté žádají lidi, kteří by muže poznali nebo měli informace o loupeži v centru Prahy, aby se jim ozvali na linku 158. "Prosíme, aby se kriminalistům přihlásil každý, kdo muže na fotografiích poznává a ví, jak a kde trávili tito zadržení pobyt v hlavním městě," doplnil Hulan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy