Mimořádná zpráva

Žena odnesla z Motola kojence, za únos jí hrozí trest

ČTK ČTK
4. 12. 2014 13:27
Čtyřiatřicetiletá žena vzala tříměsíční dítě z kočárku na ortopedii. Policisté ji dostihli po pár minutách. Za únos jí hrozí až tři roky vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5 podalo obžalobu na ženu, která letos v červenci údajně unesla kojence z motolské nemocnice, informovala o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Za únos hrozí ženě až tři roky vězení.

Případ se stal 31. července, kdy na policejní tísňovou linku zavolala sestřička ortopedického oddělení motolské nemocnice s tím, že neznámá žena vzala z kočárku tříměsíční dítě a utekla.

Policisté čtyřiatřicetiletou ženu s dítětem v náručí dostihli na ulici šest minut po telefonátu. Původně zadrželi i přítele ženy, který na ni společně s jejich sedmiletou dcerou čekal opodál v autě. Později uvedli, že muž podle všeho o úmyslu své družky unést dítě nevěděl. Kauzou se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 5.

Trestní zákoník definuje únos dítěte jako čin, při kterém pachatel odejme dítě z opatrování toho, kdo o něj má podle právního předpisu nebo úředního rozhodnutí povinnost pečovat. Vedle odnětí svobody lze za tento přečin uložit i peněžitý trest.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 48 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy