Žena na segwayi se v Praze na Malé Straně srazila s tramvají, utrpěla otřes mozku

30. 5. 2016 19:45
Na přechodu pro chodce v křižovatce ulic Zborovská a Vítězná v Praze se srazila tramvaj s ženou, která jela na vozítku segway. Žena skončila s otřesem mozku v nemocnici. Kdo srážku zavinil, je předmětem vyšetřování. Na provoz vozítek si dlouhodobě stěžovali obyvatelé a radnice Prahy 1. Vedení města je zřejmě zakáže v Pražské památkové rezervaci a přilehlém území na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Žena na vozítku segway se v pondělí pozdě odpoledne v Praze střetla s tramvají. "Příčinu nehody zjišťují policisté," řekl jejich mluvčí Tomáš Hulan. Podle záchranářů skončila žena s otřesem mozku v nemocnici. Kvůli srážce byl zhruba na 15 minut přerušen provoz tramvají v úseku Újezd-Národní divadlo.

Nehoda se stala krátce po 17:00 na přechodu pro chodce v křižovatce ulic Zborovská a Vítězná. "Míra zavinění je předmětem vyšetřování," uvedl Hulan.

Praha zřejmě zakáže v Pražské památkové rezervaci a přilehlém území provoz vozítek segway na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách. O návrhu nařízení budou v úterý jednat radní. Zákaz umožnila změna zákona o silniční dopravě, kdy zákon vymezil a definoval, co to je segway. Do té doby na vozítka zákon pohlížel jako na chodce.

Na provoz vozítek si dlouhodobě stěžovali obyvatelé a radnice Prahy 1. Právě tady jezdí vozítek segway nejvíce. Praha 1 dříve navrhovala, aby mohla jezdit jen ve vymezených oblastech, navíc s povolenkami a vybavená GPS. Zakázala už vjezd do průchodu Richterova domu mezi Michalskou ulicí a Malým náměstím. Od srpna loňského roku platí zákaz také pro Kampu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy