Železniční most na Výtoni se po 10 měsících znovu otevře pro chodce a cyklisty

Domácí Domácí
17. 10. 2018 15:44
Lávka se kvůli její historické hodnotě opravovala původní metodou nýtování.
Most byl pro chodce a cyklisty uzavřen v prosinci loňského roku.
Most byl pro chodce a cyklisty uzavřen v prosinci loňského roku. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Lávka přes železniční most spojující Smíchov s Výtoní se ve čtvrtek po 10 měsících znovu otevře pro cyklisty a chodce. "Lávku jsme opravovali kvůli její historické hodnotě původní metodou nýtování," informovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. 

Oprava podle Liškové stála sedm milionů korun. Most byl pro chodce a cyklisty uzavřen v prosinci loňského roku po prověrce, která zjistila, že je v havarijním stavu.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) usiluje o to, aby byl most zbaven památkové ochrany a SŽDC by ho tak mohla zbořit a rekonstruovat trať mezi Hlavním nádraží a stanicí Praha-Smíchov. Památkáři jsou ale proti. Ministerstvo kultury informovalo Aktuálně.cz, že verdikt ve věci památkové ochrany mostu v dohledné době nelze očekávat.

Problémy se stavem mostů se v Praze řeší dlouhodobě. Na začátku loňského prosince dokonce spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou.

Železničnímu mostu pod Vyšehradem hrozí demolice. Pokud dojde k uzavírce, vlaky pojedou přes Braník. | Video: Veronika Ljuba Bucková
 

Právě se děje

před 23 minutami

Zdražování nových bytů v Praze na konci roku zpomalilo meziročně z 11,4 procenta na 4,4 procenta

Další zprávy