reklama
 
 

Za Prahou hořel les, požár hasil i vrtulník. Kvůli ohni nejezdily vlaky

Aktualizováno 19. 4. 2019 18:50
Ve skalách nad Vltavou hoří les | Video: HZS Středočeského kraje |  00:56
Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hořel les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl. Po 16:30 již byl požár pod kontrolou. I po lokalizaci požáru zůstává v platnosti kvůli počtu zasahujících hasičů třetí stupeň poplachu.

Požár byl ohlášen v pátek v poledne, hořely lesy ve skalách nad Vltavou. Kvůli ohni byla kromě trati uzavřena také nedaleká cyklostezka. I po lokalizaci požáru zůstává v platnosti kvůli počtu zasahujících hasičů třetí stupeň poplachu.

Provoz na trati byl zastaven zhruba od 13:00, vlaky začaly opět jezdit před 19:00, řekl Svoboda. Regionální i dálkové vlaky nahrazovaly autobusy.

Podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody hořel úsek o velikosti zhruba 500 krát 100 metrů, požár se dál již nešíří. "Nikdo není ohrožen. Pro hasiče je to obtížné, musíme tam dovážet vodu. Naštěstí je tam Vltava, kde si ji vrtulník může brát," řekl mluvčí.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

autor: ČTK | 19. 4. 2019 15:23

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama