Za pád skákacího hradu, při němž se zranila žena, mohl podle policie silný vítr

ČTK ČTK
7. 12. 2018 10:18
Nafukovací skákací hrad, který koncem srpna při Václavské pouti v pražských Stodůlkách zranil devětatřicetiletou ženu, se uvolnil kvůli silným poryvům větru. Byla to nešťastná shoda okolností, řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Policie proto případ, který vyšetřovala pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, odložila. "Z prověřování policejního orgánu a ze znaleckého posudku vyplynulo, že ze strany provozovatele atrakce nebyly porušeny žádné předpisy, ani bezpečnostní opatření," uvedl Daněk. Za pád skákacího hradu podle něj mohl silný vítr, který nemohl nikdo ovlivnit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy