Vůz pražské záchranky srazil ženu, která později zemřela. Řidič k jízdě s majákem neměl důvod

Domácí Domácí
30. 4. 2018 14:36
Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že řidič jel vozem se zapnutým majákem a sirénou, k žádnému případu však povolán nebyl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Řidič pražské záchranné služby srazil v neděli večer služebním vozem ve Vysočanské ulici jednačtyřicetiletou chodkyni. Žena následkům zranění poté podlehla. Podle dosavadního vyšetřování jel vozem se zapnutým majákem, k žádnému případu však povolán nebyl. Uvedla to na svém webu Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy.

"V neděli krátce po 21. hodině došlo k tragické dopravní nehodě v ulici Novovysočanská. Řidič Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy ve služebním voze srazil na silnici chodkyni, 41letá žena byla v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. I přes veškerou poskytnutou péči žena zraněním podlehla," uvádí v tiskové zprávě záchranná služba na svém webu.

Podle ní bylo vozidlo v takzvaném pohotovostním režimu, kdy je řidič připraven mimo službu přijet na výzvu dispečinku za lékařem, který má pohotovost, a vyrazit k náhlé mimořádné události. "Nehodě žádná taková výzva nepředcházela, ve voze jel pouze řidič," doplnila mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

"Z dosavadního interního šetření vyplývá, že vozidlo jelo v době nehody se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vzhledem k tomu, že řidič nemířil k žádné události nahlášené zdravotnickým operačním střediskem, porušil vnitřní předpisy ZZS HMP, která po došetření všech okolností vyvodí patřičné pracovně-právní důsledky," uvedla záchranná služba na svém webu.

Zároveň vyjádřila pozůstalým hlubokou soustrast. "Posláním zdravotnické záchranné služby je lidské životy zachraňovat, o to více této tragické události litujeme," doplnila. Okolnosti nehody nyní vyšetřuje policie.

 

Právě se děje

před 5 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy