reklama
 
 

Vůz pražské záchranky srazil ženu, která později zemřela. Řidič k jízdě s majákem neměl důvod

30. 4. 2018 14:36
Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že řidič jel vozem se zapnutým majákem a sirénou, k žádnému případu však povolán nebyl.

Praha - Řidič pražské záchranné služby srazil v neděli večer služebním vozem ve Vysočanské ulici jednačtyřicetiletou chodkyni. Žena následkům zranění poté podlehla. Podle dosavadního vyšetřování jel vozem se zapnutým majákem, k žádnému případu však povolán nebyl. Uvedla to na svém webu Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy.

"V neděli krátce po 21. hodině došlo k tragické dopravní nehodě v ulici Novovysočanská. Řidič Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy ve služebním voze srazil na silnici chodkyni, 41letá žena byla v kritickém stavu transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. I přes veškerou poskytnutou péči žena zraněním podlehla," uvádí v tiskové zprávě záchranná služba na svém webu.

Podle ní bylo vozidlo v takzvaném pohotovostním režimu, kdy je řidič připraven mimo službu přijet na výzvu dispečinku za lékařem, který má pohotovost, a vyrazit k náhlé mimořádné události. "Nehodě žádná taková výzva nepředcházela, ve voze jel pouze řidič," doplnila mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

"Z dosavadního interního šetření vyplývá, že vozidlo jelo v době nehody se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením. Vzhledem k tomu, že řidič nemířil k žádné události nahlášené zdravotnickým operačním střediskem, porušil vnitřní předpisy ZZS HMP, která po došetření všech okolností vyvodí patřičné pracovně-právní důsledky," uvedla záchranná služba na svém webu.

Zároveň vyjádřila pozůstalým hlubokou soustrast. "Posláním zdravotnické záchranné služby je lidské životy zachraňovat, o to více této tragické události litujeme," doplnila. Okolnosti nehody nyní vyšetřuje policie.

autor: Domácí | 30. 4. 2018 14:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama