Vodní havárie. Z pole tryskalo tisíc litrů za vteřinu

ČTK ČTK
26. 8. 2012 16:11
Havárie připravila o dodávku vody patnáct tisíc lidí na severu Prahy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Kvůli havárii vodovodu na křižovatce pražských ulic Evropská a Pražský okruh je bez tekoucí vody kolem 15 tisíc lidí. Havárie se stala v neděli v poli, na místě se objevilo šest velkých propadů zeminy, sdělil ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

"Náhradní zásobování je zajištěno jak pojízdnými cisternami, tak přistavenými voznicemi. Příčinu ani předpokládané ukončení havárie zatím není možné přesně určit," uvedl Pokorný.

Havárie připravila o vodu lidi v obcích obcí na sever od Prahy, v samotném hlavním městě pět tisíc obyvatel. Oblast bez vody je ohraničená ulicemi Evropská, Drnovská, Ruzyňská, U Prioru a U Silnice.

Na místě havárie několik hodin tryskala na povrch voda rychlostí 1000 litrů za sekundu. Terén v okolí je silně podmáčený a stěžuje opravu. Prasklý vodovod je relativně nový, pochází z roku 2000.

Vytékající voda podle zjištění zpravodaje ČTK změnila polní cestu směřující do Divoké Šárky v koryto potoka. Na mnoha místech jsou hluboké tůně a hrázky z kamenů a kořenů. Vodohospodáři se s pomocí bagru a buldozeru propracovávali k porušenému potrubí.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde hledat havarijní služby?

 

Právě se děje

před 16 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy