Vlak v Praze srazil člověka, je vážně zraněný. Doprava ve směru na Kolín stála

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2018 14:40
Podle webu Českých drah bylo omezení ukončeno kolem 14:20.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha -Vysočany srazil v pátek zhruba hodinu po poledni vlak člověka. "Při srážce utrpěl muž velmi závažná poranění, kterým na místě podlehl," řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Nehoda asi na hodinu a půl zastavila osobní vlaky spojující Masarykovo nádraží s Kolínem, Lysou nad Labem či Milovicemi.

Omezení či zpoždění se dotkla i železniční dopravy na území Prahy, zrušeno nebo zpožděno bylo několik spojů jezdících z hlavního nádraží do Libně či mezi hlavním nádražím a Holešovicemi. Cestující mohli během výluky použít metro.

Podle webu Českých drah bylo omezení ukončeno kolem 14:20.

Na místo nedaleko ulice U Sluncové vyjeli policisté, hasiči i záchranáři. Zasahující lékař už ale nemohl sraženému muži pomoci, vystřídal ho koroner, uvedla Poštová.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy