Vítězný boj za stolovou horu nad Prahou

Vítězný boj za stolovou horu nad Prahou
Plíce, které málem zčernaly. Developeři tu plánovali na části pozemků postavit obytné domy, zčásti veřejný park.
Lokalita pro developery je to lákavá. Město jako na dlani a za rohem les.
Dvacet minut pěšky ze stanice metra Jinonice a ocitáte se na venkově.
A právě na této louce se mělo stavět.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
19. 9. 2013 14:12

Praha - Nad jihozápadní částí Prahy se na rozloze 450 hektarů rozkládá skutečná stolová hora. Vidoule. Plíce Prahy 5 a 13.

Plíce, které málem zčernaly. Developeři tu plánovali na části pozemků postavit obytné domy, zčásti veřejný park. Radnice Prahy 5 souhlasila a navrhla změnu územního plánu, který by umožnil těžké technice obsadit prostory chráněného přírodního parku.

Po dvou letech sporů a občanských protestů pražští zastupitelé plány stavitelů... zastavili. S poznámkami o rakovinném bujení develeporského snažení rozhodli, že na hoře Vidouli se stavět nebude.

Pojďte se tedy s námi na pražskou stolovou horu podívat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy