Vítězný boj za stolovou horu nad Prahou

Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
19. 9. 2013 14:12

Praha - Nad jihozápadní částí Prahy se na rozloze 450 hektarů rozkládá skutečná stolová hora. Vidoule. Plíce Prahy 5 a 13.

Plíce, které málem zčernaly. Developeři tu plánovali na části pozemků postavit obytné domy, zčásti veřejný park. Radnice Prahy 5 souhlasila a navrhla změnu územního plánu, který by umožnil těžké technice obsadit prostory chráněného přírodního parku.

Po dvou letech sporů a občanských protestů pražští zastupitelé plány stavitelů... zastavili. S poznámkami o rakovinném bujení develeporského snažení rozhodli, že na hoře Vidouli se stavět nebude.

Pojďte se tedy s námi na pražskou stolovou horu podívat.

 

Právě se děje

před 17 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy