reklama
 
 

Video s unikátní laserovou projekcí: 600 let orloje

12. 10. 2010 20:30
Za neobvyklou podívanou stojí výtvarníci ze seskupení The Macula

Praha - Stál tu, když se z pod katovy sekery odkutálelo sedmadvacet hlav českých pánů po bitvě na Bílé hoře. Stál tu, když Praha zažívala období rudolfinského okultismu, jen kousek od něj se z hlíny zrodil Golem. Pamatuje Habsburky, protektorát, válku.

Pražský orloj. Letos slaví 600 let od svého vzniku. V sobotu večer mohli návštěvníci a obyvatelé Prahy vidět v půlhodinových intervalech velkolepou produkci. Přímo na gotickou věž Staroměstské radnice, kde je orloj umístěn, se pomocí laserů odehrál jeho vlastní příběh.

Redakce Aktuálně.cz vám, kdo jste počin společnosti Tomato production nemohli vidět na vlastní oči, nabízí shlédnutí celé desetiminutové projekce. Stojí za ní výtvarníci ze seskupení The Macula, které se zabývá projekcemi přímo na budovu. Technika spočívá v přesném laserovém zaměření objektu, tvůrci pak animaci vyrobí přímo pro jednotlivou stavbu.

Staroměstský orloj je jedna z nejvzácnějších a nejznámějších pražských památek. Jde o vrcholné dílo české gotické vědy a techniky. Sestává se ze tří hlavních částí. Astronomické, která ukazuje polohy nebeských těles. Pod ní je umístěno kalendářové kolo, které v 19. století vybavil malbami malíř Josef Mánes. Kolem astronomické části jsou pak umístěny pohyblivé figury.

Nedílnou součástí je pohyblivé procesí dvanácti apoštolů, kteří se ukazují každou hodinu nad astronomickou částí.

autor: Simona Holecová | 12. 10. 2010 20:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama