Video: Vyhrocený spor o parkovací místo. Řidič ujížděl policistům s mužem na kapotě

Domácí Domácí
30. 9. 2019 15:09
Zápolení o nedostatková parkovací místa v centru Prahy mohou nabrat velmi neobvyklých podob. Koncem září se o tom přesvědčili policisté z Prahy 2. Hádka dvou mužů vyvrcholila absurdní situací, kdy řidič jednoho z vozů začal z místa odjíždět na kapotě s druhým řidičem, s nímž se dostal do sporu. Policie případ dále vyšetřuje. Vše zaznamenala městská kamera.
Spor o parkovací místo. | Video: Městská policie hlavního města Prahy

Vyhrocený spor vyvolal v protisměru jedoucí řidič stříbrného auta. Ten díky nerespektování dopravního značení získal v Blanické ulici parkovací místo, do kterého se právě chystal vjet jiný řidič. Poškozený muž se proti přestupku ihned ohradil a na místo přivolal policisty.

Aby hříšníkovi zabránil z místa odjet, zablokoval mu nejdříve cestu vlastním vozidlem. Když se pak řidič rozhodl místo opustit druhou stranou přejezdem přes obrubník, vskočil mu muž na kapotu rozjíždějícího se auta. Tím ale řidiče nezastavil.

Vzniklou situaci zahlédl strážník mimo službu, který se kolem místa vracel domů. "Na kapotě motoru ležela osoba, která se přidržovala stěračů, a její tělo se smýkalo ze strany na stranu v rytmu jízdy," uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová. Za vozidlem se rozběhl, řidič ale jeho výzvy k zastavení neuposlechl a muž se odmítal pustit kapoty.

Strážník ale v běhu nepolevil a auto nakonec dohnal na přechodu pro chodce ve Slezské ulici, kde řidič i pasažér z kapoty vyčkali na příjezd policistů. Ti teď incident dále vyšetřují.

 

Právě se děje

před 9 minutami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 19 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 44 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy