Video: Vyhrocený spor o parkovací místo. Řidič ujížděl policistům s mužem na kapotě

Domácí Domácí
30. 9. 2019 15:09
Zápolení o nedostatková parkovací místa v centru Prahy mohou nabrat velmi neobvyklých podob. Koncem září se o tom přesvědčili policisté z Prahy 2. Hádka dvou mužů vyvrcholila absurdní situací, kdy řidič jednoho z vozů začal z místa odjíždět na kapotě s druhým řidičem, s nímž se dostal do sporu. Policie případ dále vyšetřuje. Vše zaznamenala městská kamera.
Spor o parkovací místo. | Video: Městská policie hlavního města Prahy

Vyhrocený spor vyvolal v protisměru jedoucí řidič stříbrného auta. Ten díky nerespektování dopravního značení získal v Blanické ulici parkovací místo, do kterého se právě chystal vjet jiný řidič. Poškozený muž se proti přestupku ihned ohradil a na místo přivolal policisty.

Aby hříšníkovi zabránil z místa odjet, zablokoval mu nejdříve cestu vlastním vozidlem. Když se pak řidič rozhodl místo opustit druhou stranou přejezdem přes obrubník, vskočil mu muž na kapotu rozjíždějícího se auta. Tím ale řidiče nezastavil.

Vzniklou situaci zahlédl strážník mimo službu, který se kolem místa vracel domů. "Na kapotě motoru ležela osoba, která se přidržovala stěračů, a její tělo se smýkalo ze strany na stranu v rytmu jízdy," uvedla policejní mluvčí Irena Seifertová. Za vozidlem se rozběhl, řidič ale jeho výzvy k zastavení neuposlechl a muž se odmítal pustit kapoty.

Strážník ale v běhu nepolevil a auto nakonec dohnal na přechodu pro chodce ve Slezské ulici, kde řidič i pasažér z kapoty vyčkali na příjezd policistů. Ti teď incident dále vyšetřují.

 

Právě se děje

Další zprávy