Videa z boje o magistrát: Čtyři pohledy z bouřící Prahy

Petr Protivánek
1. 12. 2010 15:36
Jak to vypadalo, když chtěl Svoboda zahájit jednání? A co říkal Václav Havel?
Novopečený pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
Novopečený pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). | Foto: Ludvík Hradilek

Nabízíme vám čtyři videa, která dokumentují úterní dění v hlavním městě. Odpůrci spojení ODS s ČSSD, kterým se díky opoziční smlouvě podařilo vyšachovat z vlády nad Prahou vítěze voleb TOP 09, přišli dát hlasitě najevo své rozčarování.

V této videoreportáži se můžete podívat, jak to na magistrátu vřelo.

V této videoreportáži si můžete poslechnout rozhovor s Václavem Havlem, který přišel jako běžný obyvytel Prahy vyjádřit svůj nesouhlas.

Ve třetí videoreportáži si můžete pustit pokus budoucího primátora Bohuslava Svobody zahájit jednání. Nikdo však neměl šanci jej slyšet.

Poslední videoreportáž přibližuje, jak probíhala volba primátora a co novopečený první muž pražské radnice, Bohuslav Svoboda, řekl bezprostředně po svém zvolení.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy