Václav Havel se stal čestným občanem Prahy 6

Václav Havel se stal čestným občanem Prahy 6
Čestné občanství předávala starostka městské části Marie Kousalíková. "Oba umělci jsou osoby, které nám přinášejí nadhled, pobavení i provokaci."
Václav Havel se na ceremoniálu objevil se svou manželkou Dagmar Havlovou. Havel, jemuž bude letos v říjnu 75 let, se v posledních měsících cítil zesláblý a obtížně se zotavoval z březnového zánětu dýchacích cest. Do Prahy přijel ze své chalupy na Hrádečku, kde trávil léto. Po část ceremoniálu se dnes podpíral hůlkou.
Na slavnost se přišel podívat i dramatik Jiří Stránský, Eva Pilarová (v zadní řadě)...
nebo Jiří Suchý, všichni jsou čestnými občany Prahy 6.
Foto: Tereza Krobová
Tereza Krobová Tereza Krobová
2. 9. 2011 13:26

Bývalý prezident Václav Havel byl při příležitosti oslav Prahy 6 oficiálně vyznamenán čestným občanstvím. Společně s ním převzala ve slavnostním sále Břevnovského kláštera stejné ocenění i herečka Iva Janžurová. Ceremoniálu se zúčastnili i další čestní občané Prahy 6 - Jiří Suchý, Eva Pilarová, Jiří Stránský nebo Jiří Anderle.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy