V Radotíně vykolejil nákladní vlak, strojvedoucí projel na červenou. Škody jdou do milionů

Aktualizováno 28. 2. 2018 14:44
Nehoda se stala v blízkosti plzeňské tratě. Na žádost hasičů tam je snížena rychlost v úseku Radotín - Dobřichovice.
V Radotíně vykolejil vlak. Mimo koleje je dvacítka vagonů | Video: Aktu.cz

Praha - V pražském Radotíně vykolejily při posunu dva nákladní vozy, jeden z nich se sesunul z náspu. Souprava s 20 vozy předtím projela zákazem. Při nehodě si poranil kotník vedoucí posunu a skončil v nemocnici. Vlaky na plzeňské trati kolem místa nehody projíždějí pomaleji.

Informovali o tom mluvčí Drážní inspekce, pražské záchranné služby a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Podle policejního mluvčího Jan Daňka byla předběžná škoda odhadnuta na milion korun.

Událost policisté vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti a dál zjišťují příčiny nehody. "Dechová zkouška na alkohol u zraněného muže i strojvedoucího byla negativní," řekl mluvčí.

Mluvčí skupiny HeidelbergCement ČR Marek Tláskal sdělil, že nehoda se stala kolem 08:40 na vlečce společnosti Českomoravský cement, jejímž zaměstnancem je i muž zraněný při události.

"V Praze-Radotíně projel posunový díl s 20 vozy návěstidlo s návěstí zakazující jízdu a následně narazil do zarážedla kusé koleje. V důsledku toho vykolejily dva vozy a došlo ke zranění vedoucího posunu jedoucího na prvním voze," popsal událost mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vykolejené vozy podle něj poškodily mimo jiné podchod pod tratí a blízkou zahrádku restaurace. Následky nehody se budou dnes odstraňovat po celý den.

Podle mluvčí SŽDC Kateřiny Šubové se nehoda stala v blízkosti plzeňské tratě. "Na žádost hasičů tam je snížena rychlost v úseku Radotín - Dobřichovice," dodala.

Osmapadesátiletý muž spadl v železniční stanici Radotín z vagonu z výšky zhruba dvou metrů, uvedla na Twitteru mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. "Záchranáři zajistili žilní vstup, podali léky na bolest, končetinu znehybnili," doplnila. Se zraněným kotníkem byl muž převezen na traumatologii nemocnice v Motole.

před 2 hodinami

Florbalistky vstoupily do MS výhrou nad Švýcarskem 5:2

České florbalistky vstoupily do mistrovství světa ve švédské Uppsale výhrou 5:2 nad Švýcarskem. V repríze neúspěšného semifinále z minulého šampionátu v Neuchatelu tak oplatily obhájkyním stříbra porážku 6:7 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila ve 43. minutě debutantka na MS Pavlína Bačová. Druhý zápas v základní skupině A čeká svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera v pondělí od 19:00 proti Polsku.

Jako první se v utkání radovaly Švýcarky, které otevřely skóre v 7. minutě. Bekhendový pokus Corin Rüttimanové se od zadního mantinelu odrazil k Julii Suterové, která u pravé tyče snadno skórovala do odkryté branky Jany Christianové. V polovině úvodní třetiny Češky odpověděly. Michaela Mlejnková bekhendovým pokusem Moniku Schmidovou ještě nepřekonala, ale z dorážky se prosadila Karolína Suchá a při svém premiérovém startu na MS hned oslavila branku.

V polovině utkání zlikvidovala Christianová šanci Rüttimanové, vzápětí se Švýcarky ubránily při jediném oslabení duelu při trestu Chiary Gredigové a odolaly i při šanci kapitánky Elišky Krupnové. V 39. minutě nejdříve trefila Michelle Wikiová levou tyč a z dorážky Isabelle Gerigová i tu pravou. Z protiútoku po přihrávce Martiny Řepkové otočila stav Mlejnková.

Po 74 sekundách třetí třetiny našla Rüttimanová dlouhou přihrávkou Wikiovou, která pohotovou střelou vyrovnala. Za 78 vteřin ale opět Rhynerův výběr vedl a postarala se o to střelou přes obránkyni Florinu Martiovou Bačová.

Švýcarky při snaze o vyrovnání Christianovou nepřekonaly, naopak v 52. minutě po přečíslení po přihrávce Denisy Ratajové zvýšila náskok do odkryté branky Krupnová. V čase 53:24 neproměnila trestné střílení Gerigová, naopak Vendula Beránková 29 sekund před koncem z penalty dovršila výsledek.