V Radotíně vykolejil nákladní vlak, strojvedoucí projel na červenou. Škody jdou do milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 2. 2018 14:44
Nehoda se stala v blízkosti plzeňské tratě. Na žádost hasičů tam je snížena rychlost v úseku Radotín - Dobřichovice.
V Radotíně vykolejil vlak. Mimo koleje je dvacítka vagonů | Video: Aktu.cz

Praha - V pražském Radotíně vykolejily při posunu dva nákladní vozy, jeden z nich se sesunul z náspu. Souprava s 20 vozy předtím projela zákazem. Při nehodě si poranil kotník vedoucí posunu a skončil v nemocnici. Vlaky na plzeňské trati kolem místa nehody projíždějí pomaleji.

Informovali o tom mluvčí Drážní inspekce, pražské záchranné služby a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Podle policejního mluvčího Jan Daňka byla předběžná škoda odhadnuta na milion korun.

Událost policisté vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti a dál zjišťují příčiny nehody. "Dechová zkouška na alkohol u zraněného muže i strojvedoucího byla negativní," řekl mluvčí.

Mluvčí skupiny HeidelbergCement ČR Marek Tláskal sdělil, že nehoda se stala kolem 08:40 na vlečce společnosti Českomoravský cement, jejímž zaměstnancem je i muž zraněný při události.

"V Praze-Radotíně projel posunový díl s 20 vozy návěstidlo s návěstí zakazující jízdu a následně narazil do zarážedla kusé koleje. V důsledku toho vykolejily dva vozy a došlo ke zranění vedoucího posunu jedoucího na prvním voze," popsal událost mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vykolejené vozy podle něj poškodily mimo jiné podchod pod tratí a blízkou zahrádku restaurace. Následky nehody se budou dnes odstraňovat po celý den.

Podle mluvčí SŽDC Kateřiny Šubové se nehoda stala v blízkosti plzeňské tratě. "Na žádost hasičů tam je snížena rychlost v úseku Radotín - Dobřichovice," dodala.

Osmapadesátiletý muž spadl v železniční stanici Radotín z vagonu z výšky zhruba dvou metrů, uvedla na Twitteru mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. "Záchranáři zajistili žilní vstup, podali léky na bolest, končetinu znehybnili," doplnila. Se zraněným kotníkem byl muž převezen na traumatologii nemocnice v Motole.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy