V pražských Záběhlicích se střílelo, na místě našli mrtvého

ČTK ČTK
15. 5. 2015 12:38
Policie vyhlásila pátrání po podezřelém z vraždy, jedná se o třiačtyřicetiletého Lukáše Borovana.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - V pražských Záběhlicích se v pátek ráno střílelo, policisté pak našli v garážích bytového domu mrtvého muže. Detektivové již znají jméno možného pachatele.

Podezřelým z vraždy je třiačtyřicetiletý Lukáš Borovan z Prahy 4, po kterém policisté nyní pátrají.

Policisté přijali zhruba v 07:20 oznámení o střelbě ve Velenovského ulici. "Na místo okamžitě vyrazily hlídky, které pak v garážích bytového domu našly mrtvého muže," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Další informace o zemřelém zatím policie zveřejnit nechtěla.

Foto: Policie ČR

Možným pachatelem je podle mluvčího Lukáš Borovan, který má bydliště v Praze v ulici Antala Staška. Policisté prosí o informace o pohybu podezřelého i veřejnost.

"Jedná se ale podle nás o nebezpečného muže, který může být ozbrojen, takže by se ho lidé neměli pokoušet sami zadržet. Kdo by měl informace, ať zavolá na tísňovou linku policie," uvedl Hulan.

Borovan je podle policie střední postavy. Na sobě měl v době činu bílou kšiltovku, sluneční brýle, šedivou bundu a pod ní žluté tričko nebo svetr, tmavé kalhoty a světlé sportovní boty.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy