reklama
 
 

V pražském testu taxíků vyhrál Uber, byl nejrychlejší i nejlevnější. Zapomenuté věci řidiči vracejí

20. 11. 2017 20:02
Z výzkumu neziskové platformy Spotřebitelské fórum vyplývá, že nejrychlejší a nejlevnější taxislužba v Praze je Uber POP.

Praha - Platforma Spotřebitelské fórum zkoumala, která ze šesti testovaných služeb osobní smluvní přepravy působících v Praze je nejrychlejší a nejlevnější. Fórum provedlo s každou službou vždy dvě denní a dvě noční jízdy, které probíhaly vždy v tu samou chvíli na totožné trase dlouhé 24 kilometrů.

Nejrychlejší taxislužbou v Praze byla služba Uber POP, která čtyřiadvacetikilometrovou trasu zvládla za 64 minut. O tři minuty horší byla služba Liftago. Na třetím místě se umístila AAA Taxi s 68 minutami.

Nejlevněji jízdy vyšly také u Uber POP a Taxify za 470 Kč. U Taxify je výsledek nicméně deformován dvacetiprocentní slevou, která byla v době testování v platnosti. U klasických taxislužeb rostly ceny až k 719 korunám.

Jaké firmy prošly testem?

 • Uber
 • Liftago
 • Taxify
 • Hopin
 • AAA taxi Praha
 • Proxi Taxi

Bezchybný odhad avizovaných cen dodržely pouze Uber POP. U ostatních platforem a služeb se cena proti odhadům reálně zvýšila nebo naopak snížila o sedm korun a více. U Profi Taxi to bylo dokonce až o 221 korun méně, než udávala webová aplikace.

Spotřebitelské fórum zkoumalo také, jak služby zvládají ztracené věci, které zákazník zapomene v taxíku. Při dvou testech obstály všechny taxislužby s výjimkou AAA Taxi, od kterého se ztracené věci nevrátily ani v jednom případě.

Průzkum provedlo Spotřebitelské fórum už podruhé. Oproti roku 2016 klesly ceny za ujetý kilometr v průměru o sedm korun. "Meziroční srovnání poukazuje na stále probíhající konkurenční boj. V letošním roce se nám v Praze s nejlevnější službou podařilo dosáhnout ceny 19 korun na ujetý kilometr. Loni byla nejnižší cena na kilometr více než 26 korun," upřesnil zakladatel fóra Kryštof Kruliš.

Janek Rubeš mluví v DVTV o svém souboji s nepoctivými taxikáři v Praze.

Když jsem přestal o taxikářích v Praze natáčet, tak je to teď všem jedno, nic se nezměnilo, říká dokumentarista Janek Rubeš. | Video: Daniela Drtinová, Martin Veselovský |  18:54

autor: Domácí | 20. 11. 2017 20:02

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama