V pražském metru začala hrát hudba, má zlepšovat náladu

Magdaléna Daňková
30. 10. 2013 17:01
Klasické nahrávky se budou zatím zkušebně ozývat v prostoru metra Můstek A.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ve stanici metra Můstek A zní od středy reprodukovaná klasická instrumentální hudba.

Ta má podle iniciátorů z Dopravního podniku hl. m. Prahy Pražanům zpříjemnit každodenní cestování.

"Hudba bude hrát prozatím zkušebně, a to po dobu šesti měsíců v podchodu stanice Můstek A. Denně zde projde o pracovních dnech v průměru 92 tisíc lidí a uvidíme, jaké budou jejich reakce," řekl primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček.

Muzikální doprovod při cestování metrem je součástí kampaně Ladíme Prahu. Ta spojuje samosprávy města s uměleckými a občanskými iniciativami, aby společně vytvořili vizi budoucího rozvoje metropole a vylepšili městský prostor.

"Hudební produkce je součástí provozu metra v řadě evropských metropolí. Tento pilotní projekt otestujeme a poté se rozhodneme o jeho případném rozšíření i do dalších stanic," uvedl radní hlavního města Prahy Jiří Pařízek.

Muzika by měla hrát nepřetržitě v době provozu metra, tedy od páté ranní do půl jedné v noci. DPP si od projektu slibuje také zlepšení nálady mezi cestujícími.

"Věříme, že naše snaha o zatraktivnění pobytu v podzemních prostorách pražského metra bude cestujícími vnímána jako příjemné rozptýlení v současné uspěchané době," poznamenal Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Pražané si tak budou moci po cestě na metro poslechnout klasickou vokální a instrumentální hudbu.

Podnik nedávno zveřejnil také návrh na zahájení provozu takzvané seznamovacího metra, ve kterém by si cestující mohli najít potenciálního partnera. O projektu se zatím jedná.

Autoři by akci rádi spustili do konce roku. Nyní chystají průzkum mezi cestujícími, aby zjistili, která hodina pro ně bude nejzajímavější.

 

Právě se děje

Další zprávy