V pražské zoo se budou podávat hmyzí speciality

ČTK ČTK
4. 8. 2013 6:55
Návštěvníci zoo se mohou těšit třeba na nudle se švábí omáčkou nebo sarančata
Foto: Reuters

Praha - V pražské zoo se v neděli budou podávat pochoutky připravené z hmyzu.

V rámci Dne hmyzožravců se chystá i speciální komentované krmení zvířat, která si na hmyzu také pochutnávají, například hrabáčů nebo chameleonů.

Návštěvníci zoo v Praze se v neděli mohou těšit například na nudle se švábí omáčkou, moučné červy na česneku nebo sarančata v sezamovém trojobalu.

Jedlý hmyz budou pracovníci zoo připravovat ve spolupráci se studenty přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří tyto pokrmy bohaté na bílkoviny propagovali už na svém nedávno gastronomickém festivalu.

V rámci komentovaných prohlídek se mohou návštěvníci dozvědět, jaký hmyz s oblibou svačí třeba gekončík nebo ještěr trnorep.

Od 17:00 hodin pak zoo pořádá koncert finalistů televizních pěveckých soutěží Moniky Bagárové a Norberta Peticzkého. Výtěžek ze vstupného půjde na obnovu zoo po povodni a výstavbu nového pavilonu goril.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy