V pražské zoo se budou podávat hmyzí speciality

ČTK ČTK
4. 8. 2013 6:55
Návštěvníci zoo se mohou těšit třeba na nudle se švábí omáčkou nebo sarančata
Foto: Reuters

Praha - V pražské zoo se v neděli budou podávat pochoutky připravené z hmyzu.

V rámci Dne hmyzožravců se chystá i speciální komentované krmení zvířat, která si na hmyzu také pochutnávají, například hrabáčů nebo chameleonů.

Návštěvníci zoo v Praze se v neděli mohou těšit například na nudle se švábí omáčkou, moučné červy na česneku nebo sarančata v sezamovém trojobalu.

Jedlý hmyz budou pracovníci zoo připravovat ve spolupráci se studenty přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří tyto pokrmy bohaté na bílkoviny propagovali už na svém nedávno gastronomickém festivalu.

V rámci komentovaných prohlídek se mohou návštěvníci dozvědět, jaký hmyz s oblibou svačí třeba gekončík nebo ještěr trnorep.

Od 17:00 hodin pak zoo pořádá koncert finalistů televizních pěveckých soutěží Moniky Bagárové a Norberta Peticzkého. Výtěžek ze vstupného půjde na obnovu zoo po povodni a výstavbu nového pavilonu goril.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Za použití pyrotechniky na sportovních utkáních bude hrozit pokuta až 100 tisíc korun

Lidé, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun. Hrozit jim bude rovněž zákaz vstupu na stadiony. Změny přinese přestupková novela, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Novela má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních i v souvislosti s jejich konáním. Pachatelům bude hrozit zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhlo ministerstvo vnitra nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů. Vztahovat se to má také na drogové přestupky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy