V Praze utonuli dva muži, ve Vltavě a v bazénu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 7. 2013 21:13
U druhého z utonulých hrál roli pravděpodobně alkohol
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - V Praze v neděli dopoledne utonuli dva muži, jeden u železničního mostu ve Vltavě, druhý v Praze Křeslicích v bazénu u rodinného domu.

Na policejním webu o tom informovala mluvčí Andrea Zoulová.

Prvnímu muži bylo 31 let, policisté dostali hlášení o tonoucím krátce po jedenácté. Podle svědků se muž chvíli držel na hladině a volal o pomoc, pak ale zmizel pod hladinou a už se nevynořil.

Přihlížejícím svědkům ani přivolaným policistům už se nepodařilo ho zachránit. Říční policie a hasiči našli a vytáhli jeho tělo až po dvou hodinách. Z dokladů pak policisté zjistili, že jde o muže z Prahy 5.

"Lékař podle prvotních informací konstatoval, že muž zemřel s největší pravděpodobností bez cizího zavinění. Další podrobnosti k případu přinese následující vyšetřování i výsledky nařízené pitvy," uvedla Zoulová.

O pár minut později jeli policisté do pražských Křeslic prověřit oznámení o utonutí devětačtyřicetiletého muže v bazénu na zahradě rodinného domu.

"Přivolaný lékař konstatoval smrt utonutím bez zjevného cizího zavinění, kdy s největší pravděpodobností sehrál svou roli alkohol. Okolnosti neštěstí policie nadále prověřuje," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy