V Praze utonuli dva muži, ve Vltavě a v bazénu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 7. 2013 21:13
U druhého z utonulých hrál roli pravděpodobně alkohol
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - V Praze v neděli dopoledne utonuli dva muži, jeden u železničního mostu ve Vltavě, druhý v Praze Křeslicích v bazénu u rodinného domu.

Na policejním webu o tom informovala mluvčí Andrea Zoulová.

Prvnímu muži bylo 31 let, policisté dostali hlášení o tonoucím krátce po jedenácté. Podle svědků se muž chvíli držel na hladině a volal o pomoc, pak ale zmizel pod hladinou a už se nevynořil.

Přihlížejícím svědkům ani přivolaným policistům už se nepodařilo ho zachránit. Říční policie a hasiči našli a vytáhli jeho tělo až po dvou hodinách. Z dokladů pak policisté zjistili, že jde o muže z Prahy 5.

"Lékař podle prvotních informací konstatoval, že muž zemřel s největší pravděpodobností bez cizího zavinění. Další podrobnosti k případu přinese následující vyšetřování i výsledky nařízené pitvy," uvedla Zoulová.

O pár minut později jeli policisté do pražských Křeslic prověřit oznámení o utonutí devětačtyřicetiletého muže v bazénu na zahradě rodinného domu.

"Přivolaný lékař konstatoval smrt utonutím bez zjevného cizího zavinění, kdy s největší pravděpodobností sehrál svou roli alkohol. Okolnosti neštěstí policie nadále prověřuje," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 8 minutami

"V Austrálii máme taky problémy." Desetitisíce Australanů protestovaly proti rasismu

Desítky tisíc lidí dnes přišly v australských městech vyjádřit podporu protestům, které se ve Spojených státech konají už více než týden v souvislosti s úmrtím černocha George Floyda při brutálním policejním zásahu. Agentura Reuters píše, že manifestace v Sydney se mohla uskutečnit poté, co soud zrušil zákaz shromažďování, jež platí kvůli pandemii nemoci covid-19.

Odvolací soud Nového Jižního Walesu, v němž Sydney leží, zákaz manifestace zrušil pouhých 12 minut před jejím plánovaným začátkem. Znamená to, že jejím účastníkům nehrozí zatčení. Policie ale vyzývá lidi, aby mezi sebou dodržovali rozestupy.

V Brisbane přišlo proti rasismu protestovat více než 10.000 lidí a nejen tam, ale i v Sydney upozorňovali na diskriminaci Austrálců. Domorodí obyvatelé se na australské populaci podílejí 2,4 procenty, nicméně tvoří více než čtvrtinu odsouzených v australských věznicích, uvedla na svých internetových stránkách americká televize CNN. Mezi lety 1980 a 2011 v policejní vazbě zemřelo 449 Austrálců, což odpovídá 24 procentům všech těchto případů úmrtí.

"Protesty tady jsou inspirovány tím, co se děje ve Spojených státech," řekl CNN australský novinář Angus Watson. "Tady v Austrálii ale také máme problémy," dodal.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy