V Praze havarovalo při přistání malé letadlo, pilot je v nemocnici

ČTK ČTK
3. 6. 2019 18:50
V pražských Letňanech v pondělí při přistání havarovalo malé letadlo Cessna 152. Pilot se zranil. Sdělil to mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podobná nehoda se v Letňanech stala i na konci května.
Policie a pracovníci  Ústavu  pro zjišťování leteckých nehod pracují na objasnění okolností nehody.
Policie a pracovníci Ústavu pro zjišťování leteckých nehod pracují na objasnění okolností nehody. | Foto: Twitter Policie ČR

Záchranáři uvedli na svém Twitteru, že třiatřicetiletého muže převezli na chirurgii Fakultní nemocnice Královské Vinohrady s poraněním zad a nohou. Na místě havárie zasahovali i hasiči, z letadla vytékaly pohonné hmoty.

"Policisté spolu s pracovníky Ústavu pro zjišťování leteckých nehod teď budou pracovat na objasnění okolností, které vedly k letecké nehodě," sdělila policie na Twitteru.

Dvoumístné letadlo Cessna 152 havarovalo při přistání na letišti v Letňanech také 27. května. Čtyřiadvacetiletý pilot skončil v nemocnici s pohmožděninami obličeje.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy